przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
262207 odwiedzin
Wydawnictwa dla mieszkańców

Kolejną odsłoną piątkowych obchodów Dni Sochaczewa będzie spotkanie w kramnicach, które rozpocznie się o godz. 14.00. Organizatorzy Święta Mieszkańców zaprezentują wydawnictwa dedykowane sochaczewianom.

Obiecująco zapowiada się premiera publikacji wspomnieniowej autorstwa Wiesława Jana Tuszyńskiego pt. „TADZIO - Tadeusz Tomaszewski”. Jest to opowieść o legendarnym profesorze Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie. Doskonałym nauczycielu, nietuzinkowym człowieku i przyjacielu uczniów. Opowieść wartka, szczera, niesztampowa, pisana emocjami płynącymi z bliskiej znajomości z „Tadziem”. Publikację sfinansowało Miasto Sochaczew.

Po raz pierwszy zaprezentowany zostanie także przewodnik pt. „Weekend w Sochaczewie”, który ma zachęcić do odwiedzenia naszego miasta i pokazać, jak ciekawy może być dwudniowy pobyt na naszym terenie. Jest to własne wydawnictwo Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta i zostało tak skonstruowane, aby goście nie musieli się zastanawiać, jak zagospodarować czas. Przewodnik poprowadzi specjalną trasą osoby zmotoryzowane, wskaże kierunek zwiedzania tym, którzy przyjadą pociągiem i zaproponuje spacer po mieście w taki sposób, aby zobaczyć jak najwięcej ciekawych miejsc. Twórcy wydawnictwa uważają, że będzie ono przydatne także mieszkańcom, którzy chcieliby zaprosić do Sochaczewa znajomych, rodzinę i pokazać im swoje miasto. Przewodnik będzie dostępny w Muzeum Ziemi sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.

Podczas spotkania w kramnicach zostanie także zaprezentowana publikacja „30 lat samorządu sochaczewskiego 1990-2020”. Folder został wydany w ubiegłym roku, ale z uwagi na pandemię koronawirusa, nie był jeszcze prezentowany. Wydawnictwo towarzyszy wystawie o tym samym tytule, którą można oglądać na placu Kościuszki.

Propozycją przygotowaną specjalnie na Święto Mieszkańców jest też projekt „Sochaczew w panoramie 3D i gra wirtualna”. Dzięki niej udamy się na historyczną wycieczkę, w której przewodnikiem będzie Frycek, czyli Fryderyk Chopin i to z jego perspektywy będziemy oglądać Sochaczew. Zobaczymy piękne panoramiczne zdjęcia, przeniesiemy się w wirtualny świat zabytków i odpowiemy na ukryte zagadki. Twórcy projektu mają nadzieję, że będzie to naprawdę fajna zabawa dla całych rodzin. (sos)

 

Szczegółowy program Dni Sochaczewa znajdziesz pod linkiem: https://www.sochaczew.pl/home/newsshow2/33177?title=Szczegolowy-program-obchodow&sochaczew

A A A
07.06.2021
godz.11:37
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt