przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
262201 odwiedzin
Ruszyła przebudowa sieci wodociągowej w Reymonta

W poniedziałek 24 maja rozpoczęła się zapowiadana przez sochaczewski ZWiK przebudowa sieci wodociągowej w ul. Reymonta. Dzięki przeprowadzonym pracom awaryjny do tej pory odcinek wodociągu stanie się znacznie bardziej niezawodny.

Zakres prac obejmuje wymianę awaryjnego odcinka sieci o łącznej długości blisko 450 m pomiędzy ul. 1 Maja, a Piłsudskiego. Dotychczasowa instalacja z rur żeliwnych dn150 zostanie wymieniona na wodociąg z rur Polietylenowych śr. 160 o połączeniach zgrzewalnych.

Wyłonionym w drodze postępowania przetargowego wykonawcą prac jest firma WODMAR ze Złotokłos. Wartość robót 250 tys. zł.

Zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem prac pociągające za sobą utrudnienia w ruchu roboty ziemne prowadzone będą do 30 czerwca. Co prawda termin oddania inwestycji to 31 lipca, ale jak dowiedzieliśmy się w ZWiK wszystko wskazuje na to, że najbardziej uciążliwe prace zakończą się jeszcze w czerwcu. Zresztą, by uniknąć rozkopywania jezdni, znaczna część prac wykonana zostanie metodą przewiertów sterowanych i przycisków pod ulicą.

Zgodnie z opracowanym Projektem czasowej zmiany organizacji ruchu prace będą wykonywane etapowo. Na każdym z etapów w miejscu prowadzenia prac obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania pojazdów zaś przejazd ulicą Reymonta udostępniony będzie tylko dla jej mieszkańców.

- W imieniu Wykonawcy prac prosimy mieszkańców posesji zlokalizowanych przy ul. Reymonta o wyrozumiałość i przepraszamy za utrudnienia – mówi rzecznik prasowy ZWiK Sochaczew Monika Gadzińska. -  W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny ze ZWiK pod numerem telefonu 46 862 82 30 lub z inspektorem nadzoru Adamem Pawłowskim, tel. 668 629 254.

A A A
24.05.2021
godz.15:30
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt