przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
262204 odwiedzin
Nietrzeźwi z dwulatką w trasie

Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i przewoził oplem dwuletnią dziewczynkę. Jej matka również była nietrzeźwa. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Do sądu rodzinnego i nieletnich trafią materiały dotyczące nieprawidłowej opieki nad dzieckiem.

W piątek 21 maja wieczorem policjanci dostali informację, że w kierunku Żyrardowa jedzie mężczyzna, który prawdopodobnie znajduje się pod wpływem alkoholu. Za kierowcą ruszył patrol policjantów ruchu drogowego.

Mundurowi zauważyli opla astrę w Jeżówce i zatrzymali do kontroli. Zaraz po tym, jak mężczyzna uchylił szybę w samochodzie, policjanci wyczuli woń alkoholu. W samochodzie oprócz kierowcy, z tyłu siedziała kobieta z dwuletnią dziewczynką w foteliku.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 44–letni mieszkaniec powiatu żyrardowskiego ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Od razu został zatrzymany. Uwagę policjantów zwróciła również matka dziewczynki. Okazało się, że ona także jest nietrzeźwa. Badanie wykazało ponad promil alkoholu.

Nietrzeźwy został doprowadzony do sochaczewskiej komendy i trafił do policyjnego aresztu, natomiast dziewczynka i jej matka zostały przekazane pod opiekę rodziny.

44–latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Problemów nie uniknie również matka dziewczynki. Do sądu rodzinnego i nieletnich trafią materiały dotyczące sprawowania opieki nad dzieckiem pod wpływem alkoholu.

mł. asp. Agnieszka Dzik

A A A
24.05.2021
godz.14:25
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt