przejdź do Sochaczew.pl
207604 odwiedzin
Milowy krok w sprawie żłobka

W miniony wtorek uroczyście wmurowano akt erekcyjny pod budowę nowego Żłobka Miejskiego. To prawdziwy przełom, bo po 30 latach działalności placówka doczeka się nowej siedziby.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miejskich, powiatowych i wojewódzkich, pracownicy oświaty i miejskich instytucji, a także mieszkańcy Sochaczewa. Powstający obiekt poświecił proboszcz parafii św. Wawrzyńca ks. Piotr Żądło.

 „Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta” - sentencją Jana Pawła II zebranych powitał burmistrz Piotr Osiecki. Podkreślił wagę inwestycji, która będzie miała wpływ na wychowanie kolejnych pokoleń sochaczewskich dzieci.

Wspólnie z przewodniczącą Rady Miasta Jolantą Gontą zacementował w ścianie powstającego żłobka  kapsułę zawierającą akt erekcyjny. Oprócz dokumentu znalazł się w niej pen-drive z elektronicznym zapisem zdjęć z okresu poprzedzającego rozpoczęcie  inwestycji, monety „Sochaczewskie Dukaty”, plan miasta, a także najnowsze wydanie tygodnika „Ziemia Sochaczewska”.

Na naszych łamach wielokrotnie opisywaliśmy trudności, z jakimi muszą mierzyć się rodzice, chcący zapisać dzieci do Żłobka Miejskiego. W dotychczasowej placówce jest zaledwie 35 miejsc. Liczba ta w żaden sposób nie zaspokaja potrzeb sochaczewian. Lista oczekujących na miejsce jest bardzo długa. Zdarzało się, że znajdowało się na niej nawet 80 nazwisk. Obecnie żłóbek mieści się w kilku połączonych mieszkaniach w bloku przy al. 600-lecia.

- Poprawa sytuacji lokalowej jest ważna również dla naszego personelu. W nowej siedzibie będziemy mieli o wiele lepsze warunki, niż w ciasnych pomieszczeniach czterech spółdzielczych lokali – mówiła podczas uroczystości dyrektor placówki Ewa Lembke. - Dzięki wsparciu miasta, wysiłkowi pracowników, a także hojności sponsorów i przyjaciół, nasza placówka już teraz zmieniła swoje oblicze. Dokonano wielu znaczących remontów. Dzięki temu podniósł się poziom opieki nad dziećmi. Pomimo to dopiero przeprowadzka na ul. Hanki Sawickiej będzie dla nas  milowym krokiem.

Pełna relacja w najnowszej "Ziemi".

Agnieszka Poryszewska

A A A
01.10.2012
godz.09:03
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość