przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
254767 odwiedzin
Od poniedziałku część 15 Sierpnia wyłączona z ruchu

Zgodnie z zapowiedzią firma Strabag wykonująca remont ulicy 15 Sierpnia przystępuje do drugiego etapu robót. W poniedziałek 26 kwietnia o godz. 8.00 zamknie dla ruchu kołowego odcinek ulicy 15 Sierpnia między Broniewskiego a Okrzei. Kierowców prosimy o wolniejszą jazdę w rejonie tej inwestycji, patrzenie na znaki i stosowanie się do nich. O cierpliwość i wyrozumiałość zwraca się do pasażerów także ZKM, który zmienia od poniedziałku trasy autobusów jeżdżących zamykanym fragmentem przebudowywanej drogi (patrz niżej).

Przypomnijmy, że wykonawca robót podzielił generalny remont ulicy 15 Sierpnia na trzy podstawowe etapy.

Etap I

Rozpoczął się 29 marca i potrwa do 25 kwietnia. Ekipy układają sieć deszczową na odcinku od ul. Okrzei do Armii Krajowej. Do niedzieli ulica 15 Sierpnia będzie przejezdna, także dla autobusów ZKM. Kierowcy mogą korzystać z jednego pasa jezdni, a ruchem wahadłowym kieruje sygnalizacja świetlna.

Etap II

Rozpocznie się 26 kwietnia. Strabag zajmie się wówczas wymianą wpustów deszczowych oraz robotami drogowymi między ulicami Okrzei a Broniewskiego. 15 Sierpnia będzie w całości zamknięta dla ruchu kołowego. Broniewskiego i Okrzei pozostaną w tym czasie przejezdne w obu kierunkach. Autobusy ZKM jadące z Boryszewa w kierunku centrum zmienią trasy przejazdu

Strabag zapewni mieszkańcom dojazd do posesji zlokalizowanych przy 15 Sierpnia oraz dróg, które nie łączą się z żadnymi innymi ulicami a jedynie z 15 Sierpnia. To m.in. Armii Krajowej, Nadbrzeżna i Pionierów. Firma zastrzega, że dojazd do domów może być czasowo ograniczany na kilka godzin w ciągu dnia, gdy będzie tego wymagała technologia robót. Właściciele posesji będą o takich zamiarach wcześniej informowani.

Etap III

To czas budowy kanalizacji deszczowej, montażu kilkudziesięciu energooszczędnych lamp, układania chodników i asfaltu. W tym etapie 15 Sierpnia będzie zamknięta na całej długości, czyli od Broniewskiego aż do wjazdu na obwodnicę. Nie będzie wjazdu w ul. 15 Sierpnia ze wszystkich ulic bocznych. Przejezdne pozostaną ul. Broniewskiego oraz wjazd i wyjazd na obwodnicę, czyli ulice na początku i końcu tej inwestycji.

Strabag zapewni mieszkańcom dojazd do posesji zlokalizowanych przy 15 Sierpnia, oraz dróg, które nie łączą się z żadnymi innymi ulicami a jedynie z 15 Sierpnia. Firma zastrzega, że dojazd do domów może być czasowo ograniczany na kilka godzin w ciągu dnia, gdy będzie tego wymagała technologia robót. Właściciele posesji będą o takich zamiarach wcześniej informowani.

Decyzja o trasach, jakimi w tym etapie między centrum a Boryszewem będą jeździły autobusy ZKM, zapadnie w późniejszym terminie.

Prace potrwają najpóźniej do 31 sierpnia.

ZKM zmienia trasy

Jak informuje ZKM, zamknięcie ulicy 15 Sierpnia między Broniewskiego a Okrzei oznacza, że autobusy nie będą mogły korzystać z przystanków przy ulicy Łuszczewskich, zatem linie 4, 5, 6, 7, 8, LD zostaną przekierowane na ul. Okrzei. Nie będzie zmian w czasie przyjazdów i odjazdów. ZKM chce zachować te same godziny kursowania, które obowiązują teraz na ulicy Łuszczewskich, choć ze względu na wzmożony ruch należy spodziewać się niewielkich opóźnień, za co z góry ZKM przeprasza pasażerów.

Autobusy linii nr 4, 5, 6, 7, 8 i LD jadące od Boryszewa w kierunku centrum pokonają teraz trasę ul. 15 Sierpnia – Okrzei – PKP, a jadące w kierunku przemysłowej dzielnicy: dworzec PKP - Okrzei - 15 Sierpnia.

Wyjątek stanowić będzie linia nr 8, która zaczynać będzie i kończyć swoje kursy na przystanku PKP zjeżdżając i wyjeżdżając z i na przystanek "Traugutta LO". Chodzi o kurs o 14.04 z PKP (wyjazd o 13.36 z Chodakowa) do Energop-u i powrót z Energopu o 14.33, jedyny w ciągu dnia wykonywany ulicą Łuszczewskich. Teraz zostanie wykonany ulicą Okrzei.

Pracownicy ZKM już w piątek 23 kwietnia zabiorą się za umieszczanie rozkładów jazdy na przystankach przy ul. Okrzei. Nową trasą, omijającą Łuszczewskich, autobusy pojadą od poniedziałku 26 kwietnia.

 

A A A
22.04.2021
godz.09:13
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt