przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
250536 odwiedzin
Muzyka dobra na wszystko

Organizowanie koncertów na żywo to obecnie spore wyzwanie. Klub Kontrast od ponad roku stara się tej próbie podołać, realizując wydarzenia muzyczne zgodnie z obowiązującymi w danym miesiącu obostrzeniami. Dwa najbliższe koncerty, jeśli tylko sytuacja epidemiczna nie ulegnie pogorszeniu, odbędą się w formule online. Transmisje live dostępne będą w soboty o godz. 19.00 na fanpage’u Klubu Kontrast na Facebooku.

10 kwietnia w „Kontraście” zaśpiewa Natalia Kwiatkowska, która przez czytelników Kwartalnika Twój Blues została czterokrotnie wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce. Jest absolwentką Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, odnajdującą się z lekkością w wielu gatunkach muzycznych - blues, jazz, rock, pop, piosenka poetycka, soul. Artystka zaprezentuje autorski materiał oparty na własnej muzyce i tekstach. W trakcie koncertów wykorzystuje swoją charyzmę, kobiecość oraz subtelną aurę, które przekładają się na komponowane i wykonywane przez nią utwory. Śpiewa o sobie, swoich emocjach i przeżyciach. Pomaga słuchaczom dotrzeć do głęboko skrywanych uczuć, o których często boimy się głośno mówić. Wokalistce akompaniował będzie na fortepianie Jacek Prokopowicz, który wielokrotnie już gościł w Klubie Kontrast. Wystąpił m.in. u boku Erica Folly i Laury Godziejewskiej oraz w swoim autorskim projekcie Keys2Drums, który współtworzy z perkusistą Adamem Grzelakiem. 

W kolejną sobotę (17 kwietnia) o godz. 19.00 na kanale YouTube „Klub Kontrast SCK” będzie można obejrzeć fragmenty koncertu, który odbył się w połowie lutego. Rafał Dubicki Quartet to jeden z nielicznych zespołów, który na przestrzeni ostatniego roku zagrał w Sochaczewie koncert z udziałem publiczności. Blisko półtoragodzinny występ zachwycił gości obecnych w klubie, jak również publiczność, która śledziła transmisję koncertu za pośrednictwem Internetu. Pełne ekspresji dźwięki niosły ze sceny niezwykłą energię, która udzieliła się również słuchaczom. Był to jazz w najlepszym wydaniu. Warto przeżyć to jeszcze raz. 

24 kwietnia również będzie jazzowo. Na scenie „Kontrastu” wystąpi zespół JAH Trio. Jest to  akustyczne trio jazzowe, założone w 2014 roku. Zespół wykorzystuje w swojej twórczości elementy muzyki swingowej, groove’u oraz szeroko pojętej improwizacji. Materiał muzyczny prezentowany na koncertach jest różnorodny, bogaty w przestrzeń i kolory. JAH Trio wykona autorskie kompozycje lidera oraz własne interpretacje standardów jazzowych, których będzie można wysłuchać śledząc streaming koncertu na Facebooku.

Udział publiczności w koncertach uzależniony jest od obowiązujących w danym terminie obostrzeń związanych z pandemią. Informacje podawane będą na bieżąco na stronie internetowej sck.sochaczew.pl oraz na Facebooku.

Iza Strzelecka

A A A
07.04.2021
godz.11:55
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt