przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
250532 odwiedzin
Groził, że skoczy

Wziął nóż i wszedł na dach budynku grożąc, że popełni samobójstwo. Z pomocą ruszyli policjanci, któzy nakłonił desperata do oddania noża. 

W piątek 26 marca po południu policjanci dostali zgłoszenie, że mieszkaniec Sochaczewa grozi popełnieniem samobójstwa. Mężczyzna wziął nóż i wszedł na dach budynku mówiąc, że odbierze sobie życie. Policja bardzo poważnie podchodzi do tego typu zgłoszeń, dlatego kilka minut później mundurowi byli już na miejscu. Weszli na dach, a po chwili dołączył do nich funkcjonariusz referatu operacyjno-rozpoznawczego.

Policjant wydziału kryminalnego rozpoczął rozmowę z 38-letnim mieszkańcem Sochaczewa. W ciągu kilku minut nakłonił mężczyznę do oddania noża. Nie było jednak pewności, czy desperat nie będzie chciał odebrać sobie życia w inny sposób, dlatego mundurowi wykorzystali chwilę nieuwagi sochaczewianina i szybko go obezwładnili. Mężczyzna został sprowadzony z dachu i pod czujnym okiem policjantów czekał w radiowozie na przyjazd karetki pogotowia.

Tego typu interwencje są bardzo trudne. Zarówno dla desperatów, którymi miotają skrajne emocje, jak też dla rodziny osób, które deklarują chęć odebrania sobie życia, ale także dla policjantów na których spoczywa ogromna odpowiedzialność za ludzkie życie. Zawsze trzeba działać z wyczuciem, a każde wypowiedziane słowo musi być wyważone i przemyślane, by nie powodować dodatkowego napięcia.

To nie jest pierwsza tego typu interwencja, w której brał udział wspomniany policjant wydziału kryminalnego. Nie tak dawno udało mu się odwieść od odebrania sobie życia innego mieszkańca Sochaczewa. Mężczyzna, który wszedł na dach i groził popełnieniem samobójstwa, również trafił pod opiekę lekarzy.

Gratulujemy naszemu koledze profesjonalizmu i opanowania podczas tak trudnych interwencji.

mł. asp. Agnieszka Dzik

A A A
29.03.2021
godz.13:15
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt