przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
250534 odwiedzin
Sterylizacja z SBO

Po rocznej przerwie do realizacji wracają projekty Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego. Jednym z 10 zwycięskich w głosowaniu przeprowadzonym w 2019 roku jest bezpłatna sterylizacja psów i kotów. Od poniedziałku 22 marca można składać wnioski o przeprowadzenie zabiegu.

Ogólnodostępna sterylizacja psów i kotów ma na celu zapobieganie bezdomności zwierząt przez ograniczenie ich populacji. O sfinansowanie zabiegów weterynaryjnych w ramach tego projektu mogą ubiegać się wyłącznie mieszkańcy Sochaczewa, będący właścicielami psów i kotów. Warunkiem jest jedynie prawidłowe wypełnienie odpowiedniego wniosku, który można złożyć do 30 września tego roku. Na przeprowadzenie zabiegów ratusz zabezpieczył 30.000 zł i będą one wykonywane do wyczerpania tej puli. O zakwalifikowaniu się do projektu zdecyduje kolejność złożonych wniosków.

Urząd będzie systematycznie przekazywał do gabinetu weterynaryjnego listę osób zakwalifikowanych, które, po otrzymaniu pisemnego zawiadomienia, będą mogły umówić się na przeprowadzenie zabiegu swojemu czworonogowi. Zabiegi wykonywane będą w Przychodni Weterynaryjnej VetPlanet s.c. z siedzibą w miejscowości Rozlazłów 31B. Każdy właściciel zwierzęcia może zgłosić do programu nie więcej niż jednego podopiecznego. (seb)

Wniosek o bezpłatną kastrację lub sterylizację zwierzęcia

Zarządzenie burmistrza w sprawie bezpłatnej kastracji i sterylizacji

A A A
22.03.2021
godz.14:45
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt