przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245154 odwiedzin
Sochaczew przygotowuje się na Finał

W sochaczewskim Hufcu ZHP pełną parą trwają przygotowania do 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Wszystkie działania prowadzone są z zachowaniem reżimu sanitarnego. Mimo to nie brakuje zapału i chętnych do kwestowania.

Na początku tygodnia do Sochaczewa dotarło złote serduszko WOŚP z numerem 97. Pisaliśmy o tym w artykule "Sochaczew zagra z WOŚP". Ruszyły też przygotowania do zaplanowanego na 31 stycznia Finału. Wolontariusze składają już skarbonki. Hufiec opracowuje logistykę która pozwoli, z zachowaniem minimalnych kontaktów, dystrybuować potrzebne kwestującym pakiety. W tym roku z sochaczewskiego sztabu na ulice ruszą 203 osoby. Zachowany jest przy tym wzmożony reżim sanitarny - odpowiednie odległości, maseczki, częsta dezynfekcja powierzchni i mycie rąk.

Kwesta odbędzie się z zachowaniem restrykcyjnych zasad sanitarnych. Jak zapewnia Krzysztof Wasilewski z Hufca ZHP, kwestujący będą poruszać się po mieście w małych grupach. 

- Obowiązujące obostrzenia zakładają przemieszczanie się w grupach do pięciu osób - mówi Krzysztof Wasilewski. - Mogę zapewnić, że wolontariusze będą poruszali się w znacznie mniejszych skupiskach. 

W tym roku nie będzie mowy, żeby wolontariusz przykleił komuś serduszko. Te będą przekazywane z zachowaniem bezpiecznej odległości. Nowością będzie też namiot ustawiony przed siedzibą sochaczewskiego sztabu. Skarbonki zdawane będą pojedynczo, możliwie na świeżym powietrzu.

Ciekawostką tegorocznego Finału w Sochaczewie będzie możliwość spotkania z uczestnikami sztafetowego biegu "Z pierwszej stolicy do stolicy". Sztafeta, która wyruszy w sobotę 30 stycznia z gnieźnieńskiego rynku w niedzielę 31 stycznia, około godziny 15:30, znajdzie się na wysokości placu Kościuszki.

- Biegacze zaplanowali w Sochaczewie krótki postój, będzie więc okazja by chwilę z nimi porozmawiać lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie - mówi Krzysztof Wasilewski.

Fundacja WOŚP, poza puszkami, przygotowała dla kwestujących maseczki, a także pamiątkowe flagi. Jak głosi jeden z punktów ich instrukcji obsługi "Flagę możesz również przewiesić jak pelerynę - w tym dniu to ty jesteś superbohaterem". (seb)

A A A
23.01.2021
godz.13:44
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt