przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240446 odwiedzin
Dramat w taksówce

W ręce policji wpadł sprawca usiłowania rozboju. Podejrzany dusił, bił, groził śmiercią i chciał zabrać taksówkarzowi samochód. 

W nocy z 9 na 10 stycznia młody mieszkaniec Sochaczewa wsiadł do taksówki i zamówił kurs w stronę Plecewic. Na ulicy Wyszogrodzkiej poprosił kierowcę by ten skręcił w ulicę Smolną. Kiedy dojechali do miejscowosci Mokas, pasażer poprosił o zatrzymanie pojazdu. Po chwili spróbował odebrać taksówkarzowi kluczyki od auta. Kiedy to się nie udało, zaczął dusić kierowcę taksówki siedząc cały czas na tylnej kanapie. Bił 67-latka i uderzał jego głową o dźwignię zmiany biegów. Groził mu śmiercią i domagał się kluczyków od samochódu.

Wołanie o pomoc usłyszeli mieszkańcy pobliskiej posesji, którzy wybiegli zobaczyć co się stało. Wtedy napastnik uciekł w pole kierując się w stronę Dzięglewa. O zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci z sochaczewskiej komendy.

Funkcjonariusze niezwłocznie pojechali we wskazane miejsce. Szukali sprawcy przez kilkadziesiąt minut. Sprawdzali wszystkie miejsca, w których mógł się ukryć podejrzany. Po jakimś czasie zauważyli mężczyznę biegnącego przez pole w kierunku jezdni. Biegiem ruszyli za nim i po kilkuset metrach dokonali zatrzymania.

Jak się okazało w ich ręce wpadł 23-letni mieszkaniec Sochaczewa, znany już wcześniej z wchodzenia w konflikt z prawem. Młody mężczyzna był również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało 1,5 promila.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwiał, 10 stycznia został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał zarzut usiłowania rozboju, którego dopuścił się w warunkach recydywy. Dzień później, w poniedziałek sąd zdecydował o przychyleniu się do wniosku prokuratury o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Za zarzucane przestępstwo młodemu mężczyźnie grozi teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. A. Dzik

A A A
14.01.2021
godz.12:43
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt