przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240438 odwiedzin
500 plus po nowemu

Świadczenie wychowawcze 500 plus w 2021 roku będzie przyznawane w nowym, docelowym okresie, trwającym od 1 czerwca 2021 do 31 maja 2022 roku. Nie trzeba się spieszyć, bo na złożenie wniosku mamy dużo czasu.

Wnioski można będzie składać na dwa sposoby. Od 1 lutego przez internet, np. za pośrednictwem serwisu Emp@tia, przez portal PUE ZUS lub z wykorzystaniem bankowości elektronicznej.

- Wszystkie duże banki oferują tę usługę i wypełnienie odpowiednich rubryk zajmuje kilka minut. To szybka i bezpieczna procedura, dlatego zachęcam, by w czasach covidu korzystać przede wszystkim z tej drogi - mówi wiceburmistrz Marek Fergiński nadzorujący w ratuszu m.in. sprawy z zakresu polityki społecznej.

Od 1 kwietnia wnioski będą przyjmowane przez Urząd Miejski także drogą tradycyjną, czyli w formie papierowej. Druki zostaną wyłożone pod koniec marca w Biurze Obsługi Klienta, na parterze, i tu też będzie można je wypełnić. Od 1 kwietnia wnioski można przesyłać również pocztą.

- Rodzice nie mają problemów ze składaniem wniosków, bo program ma już kilka edycji, a jego procedury maksymalnie uproszczono. Dzięki temu większość, bo około 70 proc. wniosków, trafia do nas drogą elektroniczną – dodaje wiceburmistrz.

Warto podkreślić, że także w najnowszej edycji programu urząd nie będzie musiał każdej rodzinie wystawiać i przesyłać pocztą decyzji o przyznaniu świadczenia. Informację o przyznaniu wsparcia rodzic otrzyma mailem, na adres podany we wniosku. (daw)

A A A
11.01.2021
godz.09:24
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt