przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
230886 odwiedzin
Wirus nie odpuszcza

Ogólnopolskie statystyki dotyczące pandemii podające wzrost liczby zakażeń przekładają się również na nasz powiat. Poniedziałek 5 października to jak do tej pory jeden z najgorszych dni od początku epidemii na naszym terenie. Sochaczewski sanepid poinformował o trzech kolejnych ofiarach śmiertelnych w powiecie. Koronawirus zaczął też zakłócać prace instytucji samorządowych. W ostatnich dniach urzędy gmin ograniczają lub wstrzymują obsługę mieszkańców.

Po południu 5 października z komunikatu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sochaczewie dowiedzieliśmy się o trzech nowych przypadkach śmiertelnych wśród osób zarażonych koronawirusem. Jak informuje sanepid wszystkie zmarłe osoby były hospitalizowane i miały tak zwane choroby współistniejące. Odnotowane zgony to dwóch mężczyzn w wieku 61 i 70 lat oraz 79-letnia kobieta.

Rośnie też liczba zakażonych. W ciągu ostatniej doby sanepid otrzymał informacje o trzech kolejnych potwierdzonych laboratoryjnie przypadkach wystąpienia dodatniego wyniku badania w kierunku nosicielstwa wirusa SARS-CoV-2 wywołującego zachorowanie na COVID-19. To już w sumie 252 wykryte przypadki od 8 kwietnia, gdy odnotowano pierwsze zakażenie w powiecie sochaczewskim. Aktualnie jest 48 chorych, 196 osób wyzdrowiało, osiem zmarło. Ponad 1100 osób przebywa na kwarantannie domowej.

Zachorowania w ostatnim miesiącu zdążyły dosięgnąć uczniów i nauczycieli w kilku szkołach na terenie naszego powiatu. Dyrektorzy placówek byli zmuszeni do wprowadzenia tak zwanego modelu hybrydowego – zdalnych zajęć dydaktycznych.

Covid wpłynął także na prace urzędów. W piątek 2 października Urząd Gminy Teresin poinformował, że „z powodu kwarantanny Referat Mienia i Środowiska oraz Referat Gospodarki Przestrzennej będą nieczynne do 9 października. Z kolei w poniedziałek 5 października wójt gminy Sochaczew napisał w komunikacie: Z uwagi na kwarantannę w Urzędzie Gminy Sochaczew w związku ze stwierdzeniem zakażenia wirusem od 5 do 16 października wstrzymuje się przyjęcia interesantów. Wszelkie sprawy niewymagające państwa obecności w urzędzie prosimy załatwiać telefonicznie, korespondencyjnie na adres gminy, pocztą internetową (e-mail), lub na elektroniczną skrzynkę podawczą ePUAP”.

Maciej Frankowski

A A A
05.10.2020
godz.16:00
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt