przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
230885 odwiedzin
Zmarł Jerzy Krupa

Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość o śmierci Jerzego Karola Krupy, radnego rady powiatu, byłego radnego wojewódzkiego, od 20 lat Honorowego Obywatela Sochaczewa.

Jerzy Krupa przez wiele lat pracował jako nauczyciel w sochaczewskich szkołach średnich. Był dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3 w Sochaczewie. Był jednym z założycieli Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Sochaczewie. Ukończył studia wyższe na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Łódzkiego oraz studia doktoranckie w Instytucie Badań Pedagogicznych w Warszawie. 

Jerzy Krupa był zasłużonym spółdzielcą, członkiem Spółdzielni Mieszkaniowej w Sochaczewie (do niedawna jej prezesem), Banku Spółdzielczego, Spółdzielni Ogrodniczo-Pszczelarskiej w Sochaczewie. W 2002 roku został przedstawicielem polskiej spółdzielczości w Brukseli.

Tytułem Honorowego Obywatela miasta został uhonorowany 9 czerwca 2000 roku.

Przede wszystkim jednak był osobą w Sochaczewie powszechnie znaną i szanowaną. W dowód sympatii, w plebiscycie "Ziemi Sochaczewskiej", został wybrany Sochaczewianinem Roku 1998.

 

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom pogrążonym w żalu szczere wyrazy współczucia przekazuje redakcja "Ziemi Sochaczewskiej"

A A A
28.09.2020
godz.15:06
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt