przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245189 odwiedzin
Zatrzymali fałszywych policjantów

Dzięki właściwej postawie pracownicy banku 66-letnia mieszkanka Sochaczewa nie straciła oszczędności całego swojego życia. Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Warszawy. Za popełnione przestępstwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

W czwartek sochaczewski dyżurny otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z banków w Sochaczewie. Jak powiedzieli, starsza kobieta chce wypłacić znaczną ilość pieniędzy i może być to oszustwo. Policjanci udali się do banku, gdzie kobieta jeszcze rozmawiała z oszustem podającym się za policjanta. Ustalili miejsce gdzie osoba ma odebrać pieniądze i, wspólnie z ochroną banku, zatrzymali 18-letniego mieszkańca Warszawy. Następnego dnia policjanci z Sochaczewa zatrzymali z kolei w stolicy 17-latka, który też brał udział w oszustwie. Mężczyźni chcieli wyłudzić od kobiety ponad 50 tys. złotych. Obaj usłyszeli zarzuty oszustwa i przyznali się do popełnionego czynu. Policjanci ustalają, gdzie zdobyte w nielegalny sposób pieniądze miały trafić.

Sochaczewscy funkcjonariusze apelują - bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom. Pamiętajmy, że sami możemy zweryfikować dzwoniącego, dlatego nie bójmy się ustalić, czy przedstawiona sytuacja ma miejsce. Lepiej wykonać jeden telefon więcej, niż stracić oszczędności. O wszystkich podejrzanych sytuacjach należy natychmiast poinformować policję.

A A A
31.08.2020
godz.13:46
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt