przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240561 odwiedzin
Stop stereotypom

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie zaprasza do lektury cyklu artykułów dotyczących problemu dyskryminacji. Co tydzień, w środę,  na stronie internetowej www.pcpr.powiatsochaczew.pl i na facebooku będzie umieszczana jedna historia.

 Dyskryminacja może przyjmować różne formy i dotknąć każdego z nas - ze względu na wygląd zewnętrzny, przekonania, status majątkowy, rasę, wiek, płeć, umiejętności, niepełnosprawność, chorobę i wiele innych cech. Dyskryminacja to siostra stereotypów i uprzedzeń, które wpływają na nasze uczucia, poglądy, sposoby myślenia i działania.

 Dzieci, które doświadczają dyskryminacji rówieśniczej borykają się z jej skutkami przez  całe dorosłe życie.  Mają negatywny obraz siebie, przystosowują się do „etykiet” nadanych w dzieciństwie. Myślą, że nie zasługująna nic dobrego ze strony innych osób, są nieufne, nie potrafią nawiązywać  znajomości i tworzyć satysfakcjonujących  związków. Często ratująsię alkoholem, używkami, ucieczką w świat wirtualny. Badania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę pokazują, że dyskryminacja rówieśnicza to druga najczęstsza przyczyna samobójstw wśród dzieci powyżej 13 roku życia.

PCPR Sochaczew

A A A
31.07.2020
godz.09:22
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt