przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240566 odwiedzin
Znów jeździmy za granicę

W biurach podróży dostępna jest około połowa ubiegłorocznej oferty, a propozycji z każdym tygodniem przybywa. Mieszkańcy naszego miasta otrząsnęli się już najwyraźniej z lęku przed koronawirusem i coraz chętniej wybierają się na zagraniczne wycieczki.

Po tym jak 16 czerwca Polska otworzyła granice i wznowiła loty międzynarodowe powoli ze swoją ofertą zaczęły wracać biura podróży. Coraz częściej korzystają z niej też sochaczewianie. Jak powiedział nam Tomasz Skura, z Biura Podróży Sochotravel, klienci chętnie wybierają takie kierunki jak Bułgaria, Grecja, Chorwacja czy Hiszpania. Wkrótce w ofercie mają pojawić się loty do Albanii.

- Osoby, które już odbyły zagraniczną wycieczkę, są zadowolone - mówi Tomasz Skura. - Okazuje się, że w krajach, które odwiedzili środki bezpieczeństwa związane z koronawirusem są podobne do tych w Polsce. Obowiązuje noszenie maseczek w zamkniętych przestrzeniach, jak sklepy, oraz w komunikacji miejskiej. Maseczki są wskazane też tam, gdzie nie da się zachować odległości 1,5 metra od nieznajomych.

Z początkiem lipca ceny wycieczek spadły, a to w związku ze zniesieniem ograniczenia o obsadzeniu samolotów jedynie w 50 proc. Przewoźnikowi dwa razy trudniej zdobyć pełną obsadę lotu. Na pokładzie samolotu nadal należy zasłaniać usta i nos maseczką.

Jeśli coś zmieniło się w podejściu do zagranicznych wojaży, to wysokość kupowanego ubezpieczenia. Klienci częściej decydują się na droższe, niż standardowe. Nowością jest konieczność wypełnienia deklaracji zdrowotnej przed skorzystaniem z oferty biura. Klient informuje, czy miał w ostatnim czasie niepokojące objawy lub kontakt z osobami, u których zdiagnozowano Covid-19.

- Zainteresowanie jest z każdym dniem coraz większe. Szczególnie widać je u osób, których znajomi skorzystali wcześniej z oferty biura - mówi Tomasz Skura. - Po tym, jak przekażą w swoim otoczeniu, że są zadowoleni z wycieczki, ich przyjaciele są bardziej skłonni do skorzystania z takiej formy wypoczynku. Inną grupą są osoby, które po tym, jak biura podróży zostały zamknięte, zdały sobie sprawę, że odkładana od lat zagraniczna wycieczka mogłaby się nie odbyć z uwagi na sytuację na świecie. Chcą skorzystać z wyjazdu, póki jest to możliwe.

A A A
30.07.2020
godz.09:23
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt