przejdź do Sochaczew.pl
220332 odwiedzin
Coraz więcej wyzdrowień

Jak informuje sochaczewski sanepid w przeciągu ostatnich dwóch dni wyzdrowiało osiem osób chorych na COVID-19. W tym okresie czasu w naszym powiecie pojawił się zaledwie jeden nowy przypadek zarażenia.

Osiem wyzdrowień na pierwszy rzut oka nie wydawać może się liczbą imponującą, jednak gdy przeanalizujemy komunikaty Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sochaczewie od początku pandemii, widać że są powody do zadowolenia. W większości z nich mowa jest bowiem o jednym, a najczęściej o żadnym przypadku wyzdrowienia po zarażeniu koronawirusem. Jednocześnie obserwowaliśmy ciągły wzrost osób poddawanych kwarantannie. Tych maksymalnie było nawet około tysiąca. Obecnie mamy ich 512 (stan na 14 lipca). Pamiętajmy, że kwarantanna jest jedynie środkiem zapobiegawczym, polegającym na odizolowaniu osoby mogącej być potencjalnie chorą. Jeżeli przeprowadzony test na obecność SARS-CoV-2 da wynik ujemny, kwarantanna jest kończona. Często ma to miejsce przed upływem 14 dni.

Aktualnie pięciu mieszkańców naszego powiatu jest hospitalizowanych z powodu zakażenia COVID-19. Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim wynosi  105.

A A A
14.07.2020
godz.13:42
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość