przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
239434 odwiedzin
Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

W poniedziałek 15 czerwca w Janowie doszło do obywatelskiego ujęcia pijanego mężczyzny, Miał on ponad 3 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał prawa jazdy. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali 64 – latka i osadzili go w policyjnym areszcie.

Gdy do sochaczewskiej komendy wpłynęła informacja o ujęciu pijanego kierowca opla, na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze z posterunku w Młodzieszynie. Z ustaleń wynikało, że zgłaszający musiał hamować, aby uniknąć zderzenia z innym pojazdem, którego kierowca nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Chwilę później zauważył, ten sam kierowca ma problem ze zmianą biegu i dalszą jazdą. Postanowił zawrócić by sprawdzić co się dzieje. Wtedy okazało się, że 64 – latek siedzący za kierownicą jest pijany. Zgłaszający zabrał mu kluczyki i wezwał patrol.

Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości mężczyzny z opla. Mieszkaniec gminy Brochów „wydmuchał” ponad 3 promile alkoholu. Nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ukarano go również mandatem karnym za jazdę autem pomimo braku uprawnień. Funkcjonariusze dziękują zgłaszającemu za interwencję.

A A A
17.06.2020
godz.08:41

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt