przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
269001 odwiedzin
Kąpielisko przy plaży od 3 lipca

Pomost zwodowany, działa już też wypożyczalnia kajaków i sprzętu wodnego. Jeśli na najbliższej sesji 17 czerwca radni miejscy wyrażą zgodę, to od 3 lipca na terenie plaży miejskiej zacznie funkcjonować również miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli.

- Myślę, że ze względu na ogólne obostrzenia w kraju, w tym m.in. rekomendowany zakaz przemieszczania się, plaża miejska jako obiekt rekreacyjny w naszym mieście będzie się cieszyła dużym zainteresowaniem – mówi naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych UM, Agata Kalińska.

Przypomnijmy, że terenem plaży miejskiej zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jak co roku, zaangażuje on ratowników, którzy siedem dni w tygodniu w godz. 10.00-18.00, będą czuwać nad bezpieczeństwem kąpiących się w Bzurze. Zarówno administrator obiektu jak i sami plażowicze będą zobowiązani do przestrzegania zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Ponadto przed udostępnieniem obiektu przeprowadzone zostaną badania jakości i czystości wody.

Niebawem powinny rozpocząć się przygotowania do otwarcia „kąpieliska”. Rozstawiane zostaną boje wydzielające strefę dla dzieci z wodą o głębokości ok. 40 cm i głębszą dla dorosłych użytkowników. Każdego dnia obsługa zadba o czystość obiektu. Toalety będą regularnie dezynfekowane, a piasek codziennie rano „przegrabiany”, tak aby nie trafiło się żadne szkło czy inne zakopane w nim śmieci. Ponadto przed rozpoczęciem sezonu MOSiR planuje utworzyć nowe boisko do siatkówki plażowej.

Dodajmy, że od 1 czerwca działa już wypożyczalnia kajaków i sprzętu wodnego. Prowadzi ją zarządca nowo powstałej kawiarni. Zgodnie z zapowiedziami jej otwarcie nastąpi w drugiej połowie czerwca.

- Mam nadzieję, że będą państwo zadowoleni z tej formy odpoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu. Liczymy także, że obecna sytuacją się uspokoi, co pozwoli nam na zapewnienie jeszcze większej liczby atrakcji. Na tę chwilę jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić o organizacji imprez i wydarzeń odbywających się na plaży. Jesteśmy jednak na to gotowi i gdy tylko pojawi się taka możliwość to na pewno, przy współpracy z MOSiR-em, przygotujemy ciekawe propozycje dla mieszkańców – tłumaczy Agata Kalińska.

A A A
16.06.2020
godz.10:07
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt