przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
268995 odwiedzin
Polują na jednorękich bandytów

To już trzecia likwidacja tego samego nielegalnego salonu gier w gminie Sochaczew. Tym razem, na początku czerwca, policjanci zastali tam dwa automaty do gier. Kilka dni później zlikwidowali nielegalny salon w samym centrum naszego miasta.

Przypomnijmy, że w 2017 r. zmieniły się zasady organizowania gier na automatach (tzw. jednorękich bandytach). Zgodnie z nowymi przepisami ustawy o grach hazardowych, prowadzenie takich rozgrywek zostało objęte monopolem państwa. Oznacza to, że poza kasynem legalne automaty dostępne są wyłącznie w salonach gry należących do Totalizatora Sportowego. Służby odpowiedzialne za zwalczanie nielegalnych punktów gry wzięły się ostro do pracy, dzięki czemu tylko w pierwszych trzech kwartałach obowiązywania nowych przepisów zajęto 21 tys. nielegalnych jednorękich bandytów. Jak się okazuje, po trzech latach obowiązywania ustawy nielegalne salony gier wciąż funkcjonują.

W niedużym pomieszczeniu mieszczącym się na terenie gminy Sochaczew już po raz trzeci funkcjonował punkt hazardowy. Tym razem podczas jego likwidacji policjanci zabezpieczyli dwa automaty. Wcześniej, bo w połowie lutego, kryminalni wraz z Krajową Administracją Skarbową zlikwidowali tu cztery maszyny. Jeszcze wcześniej, w połowie ubiegłego roku - sześć. Jak się okazuje punkt musi cieszyć się niemałą popularnością. Wciąż się odradza, mino że ustawodawca przewidział wysokie kary dla organizatorów gier.

Kilka dni później przy współpracy z KAS policjanci zlikwidowali kolejne nielegalne miejsce do gier. Salon mieścił się w jednym z lokali w samym centrum Sochaczewa. Funkcjonowały w nim trzy maszyny.

Wygrana w takich automatach nie może być łatwa. Najwyraźniej ich prowadzenie nadal się opłaca, mimo że osobom urządzającym lub prowadzącym gry hazardowe wbrew przepisom ustawy grozi kara grzywny do 100 tys. zł za każdy nielegalny automat, który udostępniali albo do 3 lat pozbawienia wolności, bądź obie kary łącznie.

Trzeba też pamiętać, że odpowiedzialność karna grozi również samym grającym. Jeśli ktoś dałby się przyłapać na korzystaniu z nielegalnego automatu, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych. Minimalna stawka dzienna za przestępstwa karno-skarbowe wynosi 70 zł. Maksymalna to już 28 000 zł, co oznacza, że kara za grę na nielegalnym automacie w maksymalnej wysokości może wynieść nawet 3 360 000 zł. Gracz musi przy tym oddać ewentualną wygraną.

(seb)

 

A A A
16.06.2020
godz.14:38
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt