przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
281589 odwiedzin
Więcej chorych i ozdrowieńców

Publikujemy najnowszy komunikat sochaczewskiego Sanepidu. Nie odnotowujemy już tak gwałtownego wzrostu liczby nałożonych kwarantann. Pojawiło się siedem nowych potwierdzonych „plusów”. Można było się tego jednak spodziewać, ponieważ wyniki badań spływają sukcesywnie a nie w jednej transzy. Cieszy fakt że w ostatniej dobie wyzdrowiały kolejne trzy osoby, co oznacza że łącznie 32 chorych pokonało koronawirusa.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sochaczewie
z dnia 15 czerwca

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 1148 /(36)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 37/(7)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 6
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 147/(36)
  • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 4/(0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)84/(7)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 2/(0)
  • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 32/(3)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa: 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu. Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

A A A
15.06.2020
godz.08:18
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt