przejdź do Sochaczew.pl
215157 odwiedzin
Ruszyła inwestycja na Gawłowskiej

 

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace remontowe na ul. Gawłowskiej. Już w listopadzie rejon tej drogi ma zmienić się nie do poznania. Oprócz nowej nawierzchni przebudowane zostanie jej skrzyżowanie z ulicą Płocką, a także skrzyżowanie ulic Płockiej i Łowickiej.

 

Inwestycja podzielona jest między miasto, powiat, a Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Jako pierwszy prace rozpoczął wykonawca wyłoniony przez starostwo powiatowe. W poniedziałek 27 sierpnia firma Gramer  przystąpiła do robót drogowych na ul. Gawłowskiej. Firma rozpoczęła prace od wymiany chodnika i krawężników. Roboty będą realizowane na odcinku prawie 650 m. Ich zakres obejmie także nową nawierzchnię asfaltową, oznakowanie pionowe i poziome.

Dla wszystkich uczestników ruchu drogowego najważniejsze będzie jednak przebudowanie dwóch skrzyżowań: u zbiegu ulic Płockiej i Gawłowskiej, oraz Płockiej i Łowickiej.  Przebudową ostatniego ze skrzyżowań zajmie się miasto. Po zakończeniu prac to ulica Płocka stanie się drogą z pierwszeństwem, a nie jak dotychczas Łowicka.

 - Rozstrzygnięto już przetarg na to zadanie. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma „Podkowa”. Podpisaliśmy już umowę z wykonawcą. W najbliższym czasie przystąpi on do realizacji inwestycji - powiedziała nam naczelnik wydziału inwestycji i modernizacji Urszula Cielniak. - Przedstawiciele „Podkowy” przejęli już teren budowy. Ta sama firma będzie podwykonawcą przy przebudowie skrzyżowania Płockiej i Gawłowskiej. Najprawdopodobniej będzie chciała zsynchronizować obydwa zadania. 

Więcej w najnowszym numerze.

Agnieszka Poryszewska

A A A
03.09.2012
godz.08:28
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość