przejdź do Sochaczew.pl
207554 odwiedzin
Rozbudowa remizy idzie planowo

Rozbudowa sochaczewskiej komendy Powiatowej Straży Pożarnej ruszyła w połowie września ubiegłego roku. Prace wykonuje firma Sochbud. Siedziba strażaków została już podwyższona o piętro i zyskała wieżę. Wykonawca skupia się obecnie na zagospodarowaniu nowo powstałej powierzchni.
Na dolnych kondygnacjach remontowanej części budynku odnowione pomieszczenia czekają na wykończenie elementami stolarskimi oraz doposażenie. Komenda ma już kolejną kondygnację, do której dostaniemy się wybudowanymi w styczniu tego roku schodami. Sporo się tam dzieje. Kondygnacja została już zadaszona i pokryta z zewnątrz elewacją. Trwa wstawianie ścianek działowych, które zagospodarują przestrzeń na biura. To tu będzie się mieściła część administracyjna, docelowo przeniesiona z piętra niżej.
Właściwie gotowa jest konstrukcja wieży do suszenia węży. Została  ocieplona i pokryta elewacją. Część garażowa komendy zyskała dwuspadowy dach, co ostatecznie rozwiązało problem z przeciekaniem stropu.
- Mimo pracy w specyficznych warunkach epidemii wykonawca prowadzi prace w ustalonym wcześniej terminarzu - mówi komendant powiatowy sochaczewskiej straży pożarnej, st. bryg. Piotr Piątkowski. - Oczywiście bardzo nas to cieszy, bo wszystko wskazuje na to, że inwestycja zostanie wykonana planowo.
Zgodnie z założeniami, zmodernizowany i rozbudowany budynek ma zostać oddany na początku lipca tego roku. Nadbudowa i modernizacja KP PSP ma kosztować 2,1 mln zł. Inwestycja nie byłaby możliwa bez wsparcia samorządów miasta i powiatu (przeznaczyły na ten cel po 200 tys. zł) a także wojewody mazowieckiego (400 tys. zł) oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (652 tys. zł). Do projektu dorzuciła się też Komenda Główna PSP (400 tys.) i Komenda Wojewódzka PSP (346 tys. zł).

A A A
20.05.2020
godz.13:29
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość