przejdź do Sochaczew.pl
207559 odwiedzin
Ponad 7 tys. darmowych filmów, spektakli, koncertów….

W związku z trwającą kwarantanną zachęcamy skorzystania z zasobów Ninateki. To tysiące darmowych materiałów audio i video z zasobów Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Serwis nie wymaga logowania i nie zawiera reklam.

Ninateka to platforma internetowa, na której znajdują się filmy, spektakle, koncerty, słuchowiska i programy publicystyczne. Wszystkie dostępne legalnie i bezpłatnie. Wśród zasobów Ninateki znajdują się m. in. klasyczne polskie animacje dla dzieci (dzieła Juliana Antonisza, Witolda Giersza czy Jana Lenicy), najwybitniejsze filmy Polskiej Szkoły Dokumentu (w reżyserii Kazimierza Karabasza, Krzysztofa Kieślowskiego czy Marka Piwowskiego). Dostępne są również spektakle teatralne - m.in. rejestracje głośnych spektakli Warlikowskiego, Lupy, Jarzyny i Klaty. Możemy obejrzeć na scenie największych aktorów ostatnich dekad – Jandę, Englerta, Hanuszkiewicza, Holoubka, Sthura i wielu innych. Co warte podkreślenia, na platformie znaleźć można perełki takie jak realizacje z lat 20-tyh XX wieku. Ninateka to także koncerty: Pendereckiego, Mykietyna, Możdżera, Pink Freud czy Meli Koteluk.

Na stronie głównej ninateka.pl znaleźć można najciekawsze materiały związane z tematem tygodnia. Za każdym razem stanowi go autorska selekcja materiałów audiowizualnych na dany tydzień. Treści możemy wyszukiwać z podziałem na sekcje – teatr, muzyka, literatura itd. Do portalu przejść bezpośrednio możemy klikając TU.

(ap)

A A A
11.05.2020
godz.12:22
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość