przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240919 odwiedzin
Liczba chorych w powiecie rośnie

9 kwietnia powiatowa stacja sanitarna poinformowała, że w powiecie sochaczewskim potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Dziesięć dni później mieliśmy już dziewięciu chorych. Czy wirus powiedział ostatnie słowo? 

Pierwsze zakażenie dotyczyło mężczyzny w wieku 53 lat, przebywającego wraz z rodziną w kwarantannie domowej. Rodzinie wykonano testy na obecność koronawirusa. Sanepid zapewniał, że pacjent przebywa w izolacji domowej, jego stan zdrowia jest dobry i monitorowany przez służby medyczne i sanitarne. Krótko po publikacji komunikatu głos zabrały władze powiatu, apelując do wszystkich o jeszcze bardziej restrykcyjne przestrzeganie zasad życia społecznego w tym niezwykle trudnym dla wszystkich czasie epidemii COVID-19.

Gdy informacja o pierwszym zakażonym w powiecie trafiła do internetu, na miejskim fanpagu na facebooku rozgorzała ostra dyskusja o przestrzeganiu zaleceń wydawanych przez rząd. Natalia napisała: „Mieszkam na Senatorskiej, widząc z okna co się dzieje w okolicach rynku jestem zszokowana zachowaniem ludzi. Codziennie te same osoby drepczą na ryneczek po zakupy”. Z kolei Sławomir zauważył, że „prędzej czy później by tak było, no ale tylko się rozejrzeć po mieście, ile ludzi jest na dworze, ile dzieci chodzi nawet bez opieki, ile na ławkach siedzi”. Anna natomiast napisała „przejeżdżałam dziś samochodem przez Sochaczew, a tam tłumy na rynku, pod sklepami”.

10 kwietnia sanepid poinformował o drugim zakażonym, a w Wielką Sobotę 11 kwietnia o kolejnych dwóch osobach z pozytywnym wynikiem testu na Covid. W Lany Poniedziałek w komunikacie sanepidu odnotowano czwartą osobę hospitalizowaną. Tego samego dnia sochaczewski szpital poinformował, że ze względu na potwierdzenie u pacjenta zakażenia koronawirusem, do Oddziału Wewnętrzno-Kardiologicznego do odwołania nie będą przyjmowani nowi pacjenci.

Z kolei w niedzielę 19 kwietnia dyrektor szpitala Feliks Orchowski wydał oświadczenie, że w placówce potwierdzono pięć kolejnych przypadków zakażeń koronawirusem.

„W związku ze skierowaniem do szpitala pacjentów z dodatnim COVID okresowo zostały wstrzymane przyjęcia do oddziału wewnętrznego i chirurgii ogólnej. Pacjenci z Covid plus zostali natychmiastowo przekazani do szpitali zakaźnych. Po zakończeniu wymaganych procedur praca w oddziale wewnętrznym i chirurgii ogólnej zostanie przywrócona”.

daw

A A A
20.04.2020
godz.15:44
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt