przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
239849 odwiedzin
Spółki Skarbu Państwa wspierają sochaczewski szpital

PKN Orlen i KGHM Polska Miedź wesprą sochaczewski szpital w czasie pandemi koronawirusa. Minister Maciej Małecki poinformował, że PKN Orlen przekaże kwotę 572.000 zł dla sochaczewskiego szpitala. KGHM Polska Miedź przekaże naszemu szpitalowi płyn do dezynfekcji i maseczki ochronne.

Pieniądze z Orlenu zostaną przeznaczone na zakup nowej karetki, respirator, aparat do wspomagania oddychania oraz urządzenie do dezynfekowania pomieszczeń nadtlenkiem wodoru.

Z kolei z KGHM Polska Miedź przekaże dla sochaczewskiego szpitala blisko 2000 litrów płynu do dezynfekcji oraz 500 masek ochronnych.

- Cieszę się, że Spółki Skarbu Państwa, które nadzorujemy w Ministerstwie Aktywów Państwowych od pierwszego dnia pandemii włączyły się w walkę z koronawirusem – powiedział nam minister Maciej Małecki. – Polskie firmy wspierają medyków na różnych polach. Kwota wsparcia dla szpitali i służb sanitarno medycznych w całym kraju przekroczyła już 80 mln zł. Ponadto państwowe spółki przekazały służbom medycznym ponad sto samochodów, a pracownicy ich callcenter wspierają infolinie NFZ, tak żeby osoby potrzebujące konsultacji nie musiały długo czekać na połączenie.

Polski Holding Hotelowy przygotowuje posiłki dla medyków z pierwszej linii walki z pandemią. Wkrótce ruszy też z akcją „Hotel dla Medyka”. - Zaangażowanie jakie wykazały państwowe spółki pokazuje, że kapitał ma narodowość – mówi Maciej Małecki. – Polskie championy gospodarcze jako pierwsze zareagowały na sytuację w kraju. W Ministerstwie Aktywów Państwowych koordynujemy wsparcie płynące ze spółek Skarbu Państwa na wielu polach.

- Korzystając z okazji, na życzliwych łamach „Ziemi Sochaczewskiej”, dziękuję lekarzom, ratownikom, pielęgniarkom i wszystkim, którzy z ogromnym poświęceniem angażują się w walkę z pandemią – dodaje minister Małecki. – Dziękuję też mieszkańcom Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego, którzy wzięli sobie do serca zalecenia państwowych służb i ograniczają kontakty z innymi do koniecznego minimum. Gorąco apeluję do wszystkich o wytrwałość. Tylko dzięki mocnej dyscyplinie nas wszystkich możemy ograniczyć liczbę zachorowań. Zdaję sobie sprawę, że dla wielu osób to są trudne, mało komfortowe chwile, ale dzięki właściwej postawie możemy uratować wiele ludzkich istnień. Pracuję w Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego, gdzie każdego dnia spotykamy się w formie telekonferencji. Podejmujemy czasem trudne, ale konieczne decyzje, żeby ochronić Polskę przed tym co dzieje się we Włoszech czy w Hiszpanii. Kluczem do zwycięstwa wszystkich w tej walce jest dyscyplina, za którą bardzo dziękuję mieszkańcom ziemi sochaczewskiej. I bardzo mocno życzę zdrowia.

Sebastian Stępień

A A A
31.03.2020
godz.11:57
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt