przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
239854 odwiedzin
Od środy wchodzi Lukrecja

Od 1 kwietnia operatorem budynku nowej kawiarni nad Bzurą będzie Cukiernia Lukrecja Joanny i Dariusza Makowskich. Kilka dni temu w ratuszu podpisano stosowną umowę.

Operatora wybrano w drodze przetargu. Do ratusza wpłynęły dwie oferty, od spółki ZWiK oraz cukierni Lukrecja, przy czym oferta tej drugiej firmy była dla miasta korzystniejsza. Ratusz zakładał, że utrzymanie nowych obiektów i bulwarów może w trzy lata (kwiecień 2020 – marzec 2023) pochłonąć 450 tys. zł, tymczasem Lukrecja zaproponowała, że cały zakres zamówienia wykona za 413 tys. zł.

Operator zajmie się sprzątaniem i bieżącym utrzymaniem bulwarów, w tym – działających już wcześniej - plaży miejskiej oraz wypożyczalni kajaków. Będzie zarządzał terenem nabrzeża Bzury oraz przystanią kajakową. Chodzi o zapewnienie porządku, sprzątanie bulwarów wraz z plażą, pomostu, koszenie trawy, serwisowanie kabin sanitarnych, naprawy oświetlenia, zapewnienie bezpieczeństwa osób korzystających z tego terenu.

Miasto zastrzegło, że uruchomiona kawiarnia (bistro, cukierni?) ma być czynna przez cały rok od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00 - 22.00, a od piątku do niedzieli w godz. 8.00 - 23.00. Wypożyczalnia kajaków ma działać co najmniej od maja do końca września każdego roku. Operator będzie mógł przed budynkiem urządzić letni ogródek. To on zaaranżuje wnętrze kawiarni zgodnie z projektem, jaki kilka lat temu opracowało miasto. Lukrecja przez trzy lata będzie zarządzała kawiarnią wraz z zapleczem o łącznej powierzchni 227 m2 oraz wypożyczalnią kajaków o powierzchni 151 m2.

 

A A A
30.03.2020
godz.13:26
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt