przejdź do Sochaczew.pl
207561 odwiedzin
Policja ostrzega poprzez megafony

Do 11 kwietnia nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Wprowadzone przez rząd obostrzenie nie dotyczy dojazdu do pracy, wolontariatu (gdy pomagamy potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu), załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego takich jak zakupy, wykup lekarstw, wizyta u lekarza.

Przemieszczać można się jedynie w grupie do dwóch osób, które muszą zachować między sobą odstęp nie mniejszy niż 1,5 metra. W autobusie tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. W mszy lub innym obrzędzie religijnym nie może uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób. W mocy pozostają wszystkie dotychczasowe zakazy, czyli ograniczenie w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej. Wciąż także działa obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla powracających zza granicy.

Gdy dwa dni temu zaostrzono warunki krajowej kwarantanny na ulicach naszego miasta pojawiły się radiowozy z megafonami, z których nadawane są komunikaty o konieczności zachowania nowych środków bezpieczeństwa.

- Policjanci z radiowozów nadają komunikat, w którym apelują do mieszkańców powiatu o pozostanie w domach dla własnego bezpieczeństwa, ale także innych osób. Jeśli konieczne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami i zachowanie dystansu co najmniej 2 metrów. Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Apelujemy, by zostać w domu, ponieważ przez cały czasy trwania epidemii, od odpowiedzialnej postawy mieszkańców zależy życie i zdrowie innych osób – mówi oficer prasowy KPP w Sochaczewie mł. asp. Agnieszka Dzik.

I zapewnia, że komunikaty nadawane są z wielu radiowozów i będą powtarzane w miarę możliwości jak najczęściej.

A A A
27.03.2020
godz.08:07
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość