przejdź do Sochaczew.pl
205348 odwiedzin
Kolej zwraca za bilety i wydłuża ważność legitymacji

Ze względu na trudną sytuację związaną z epidemią Koleje Mazowieckie zwracają pieniądze na niewykorzystane bilety, wydłużają także ważność legitymacji studenckich i doktoranckich.

Biuro prasowe przewoźnika informuje, że nowe zasady uwzględniają zwroty zarówno biletów papierowych, jak i tych zakodowanych na Karcie Mazowieckiej. Zwroty należności za całkowicie lub częściowo niewykorzystane bilety okresowe ważne na pociągi KM dotyczą następujących przypadków: przy braku potwierdzenia sprzedaży za bilety opłacone kartą płatniczą, w przypadku wniosków przesłanych przez podróżnych elektronicznie oraz w przypadku wniosków dotyczących zwrotów biletów okresowych zakodowanych na Karcie Mazowieckiej. Zasady te obowiązują do odwołania.

Z tych samych powodów wydłużona zostaje ważność legitymacji studenckich i doktoranckich. Odpowiednie rozporządzenie wydał Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego 12 marca. Dotyczy ono osób posiadających elektroniczne legitymacje studenckie, których ważność została potwierdzona w pierwszym semestrze roku akademickiego 2019/2020 oraz posiadaczy legitymacji doktoranta, których ważność skończyła się w marcu i nie została przedłużona. Dokumenty te zachowują ważność do 31 maja 2020 r.

Szczegóły dotyczące zwrotu pieniędzy za bilety oraz ważności legitymacji znajdują się na stronie internetowej Kolei Mazowieckich w odpowiednich zakładkach. (sos)

A A A
24.03.2020
godz.16:13
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość