przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
239479 odwiedzin
Bliżej sztuki od najmłodszych lat

Ruszyła już szósta edycja „Dziecięcej Strefy Kreatywności – Artystyczne Kramnice”. Jej inauguracja miała miejsce w niedzielę 1 marca i odbyła się za sprawą Teatru Conieco. Tydzień później niedziela upłynęła pod znakiem kreatywnych warsztatów.
Na „pierwszy ogień” poszły jednak zajęcia gordonowskie, cieszące się ogromnym zainteresowaniem rodziców, którzy przyprowadzają na nie coraz młodsze pociechy. Magdalena Jaworska zachęcała dzieci do tańca, śpiewu, poznawania dźwięków, czemu oddawały się z nieskrępowaną radością.
Spotkanie z teatrem otworzyła w kramnicach naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Joanna Niewiadomska-Kocik,??pomysłodawczyni cyklu zajęć dla najmłodszych. Przywitała przybyłych i zapewniła, że za sprawą koordynatorki projektu, Katarzyny Orlińskiej, ta edycja będzie przynajmniej tak dobra, jak poprzednia.
Potem dzieci udały się w podróż do świata bajek. Aktorzy Teatru Conieco, Marian i Ewa Ołdziejewscy, są już dobrze znani sochaczewskiej publiczności. Prezentują różnorodne rodzaje sztuki teatralnej, a mali widzowie mają okazję poznać np. teatr lalek z jego marionetkami i kukiełkami. W czasie inauguracyjnego spektaklu aktorzy wprowadzili małych sochaczewian w świat baśni z morałem. Maluchy obejrzały trzy inscenizacje o tym, jak warto się zachowywać, by nie robić nikomu przykrości i mieć wielu przyjaciół. Organizatorzy przygotowali dla uczestników drobne upominki, oraz już tradycyjnie indeksy do zaznaczania swojej obecności.
Niedziela 8 marca upłynęła z kolei pod znakiem kreatywnych warsztatów. Dzieci mogły doskonalić swoje talenty artystyczne pod skrzydłami Katarzyny Orlińskiej i Barbary Derdy. Z pierwszą animatorką uczestnicy zwiedzili „Muzyczne Pamiętniki”, podczas gdy Barbara Derda pokazała im jak stworzyć „Coś na szkle”.
Kolejne spotkanie w ramach projektu przewidziano na 15 marca. Do kramnic powrócą „Heweliusze Nauki”, czyli Tomasz Ruszkowski i Paweł Jaskólski, wraz ze swoimi niesamowitymi pokazami, eksperymentami i warsztatami. Hasłem???przewodnim spotkania???będzie???„Niech zabrzmi muzyka!”. O 12.15 publiczność weźmie udział w niebanalnych eksperymentach z dźwiękiem. Podczas interaktywnego show dowiemy się, co łączy fizykę i muzykę, od czego zależy wysokość dźwięków, co drga i gra w instrumentach muzycznych a także w nas samych.
Wcześniej, bo o godz. 10.45 rozpoczną się kolejne zajęcia gordonowskie z Magdaleną Jaworską (10.45 – pierwsza grupa, 11.30 – druga grupa). Wstęp jest oczywiście bezpłatny.
Sebastian Stępień

A A A
08.03.2020
godz.13:47
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt