przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245115 odwiedzin
Teatr lalek na inaugurację

Ruszyła już szósta edycja Dziecięcej Strefy Kreatywności – Artystyczne Kraamnice. Jej inauguracja miała miejsce w niedzielę 1 marca i odbyła się za sprawą Teatru Conieco. Tym razem dzieci obejrzały inscenizacje o tym jak warto się zachowywać, by nie robić nikomu przykrości i mieć wielu przyjaciół.

Spotkanie z teatrem w Artystycznych Kramnicach otworzyła naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Joanna Niewiadomska-Kocik,   pomysłodawczyni cyklu spotkań dla najmłodszych.

Aktorzy Teatru Conieco, Marian i Ewa Ołdziejewscy, prezentują różnorodne rodzaje sztuki teatralnej. Mali widzowie mieli tym razem okazję poznać marionetki i kukiełki, ogółem teatr lalek. Aktorzy w prosty sposób, z dużą kulturą słowa wprowadzali małych sochaczewian w świat baśni. Spotkanie ściągnęło do Kraśnic bardzo liczną widownię. Organizatorzy przygotowali też dla uczestników drobne upominki.

Uczestnicy zajęć tradycyjnie już otrzymali indeksy do zaznaczania swojej obecności. Już za tydzień, 8 marca w kramnicach odbędzie się kreatywna niedziela. Od godz. 12.15 do 14.00 (również z podziałem na grupy) dzieci wezmą udział w warsztatach   plastycznych i muzycznych. Pierwsze z nich, zatytułowane „Coś… na szkle”, poprowadzi tradycyjnie malarka Barbara Derda. Drugie – pt. „Pamiętniki muzyki” zaproponuje dzieciom Katarzyna Orlińska, muzyk i koordynator całego cyklu spotkań w ramach Artystycznych Kramnic. (seb)

A A A
01.03.2020
godz.11:33
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt