przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
269008 odwiedzin
Z herbatą w rytmie tanga

„Herbaciane Tango” - pod takim hasłem upłynął walentynkowy wieczór w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie. Na scenie „Kontrastu” zaprezentował się Teatr Dialog, czyli Anna Wolińska i Jolanta Kawczyńska. Tym razem panie zaprezentowały się zarówno w literackim, jak i kabaretowym wydaniu. Wieczór pełen był dobrej poezji i muzyki. Gościnnie, z piosenką poetycką, wystąpiła artystka młodego pokolenia – Maria Stasiak.

Program spotkania oparty został na tekście Bogdana Brzezińskiego zatytułowanym „Skecz o przyjaciółkach”. Jola Kawczyńska i Anna Wolińska zaserwowały publiczności zabawne, pełne błyskotliwego humoru dialogi nawiązujące do teatrzyku Zielona Gęś. Pojawiły się też  lubiane teksty Agnieszki Osieckiej oraz fragmenty romansów K.I.Gałczyńskiego.

Całości dopełniły pięknie zagrane i zaśpiewane przez Jolantę Kawczyńską klasyki, takie jak „Tango milonga” czy „Odrobinę szczęścia w miłości”, dzięki którym w klubie „zapachniało” tangiem.

Tanga poszukiwałyśmy wszędzie. W codziennej rozmowie, w gestach, przy szykowaniu domowego posiłku, w uścisku dziecka i w przyrodzie – mówiła po spotkaniu Anna Wolińska - Stąd pomysł, żeby Pracownia Eksperymentów   Audiowizualnych stworzyła swój własny taniec z fotografii, na których uchwycono „długość dźwięku samotności”, charakterystyczną dla tanga. Fotografie te, w rytm granej muzyki i dialogów, goście klubu oglądali na ekranie.

W drugiej części spotkania zaśpiewała Maria Stasiak, znana sochaczewskiej publiczności m.in. z występów w Mundurowym Zespole Wokalno-Instrumentalnym „Patria”. Recital wokalistki, mimo je młodego wieku, okazał się niezwykle emocjonalny i dojrzały. Zarówno pod kątem doboru repertuaru, jak i interpretacji zaprezentowanych utworów, które zostały ciepło przyjęte przez publiczność. Goście klubu usłyszeli m.in. „Starą piosenkę” Tuwima, „Śmierć pułkownika” i „Trzeba mi wielkiej wody”.

Przez całe spotkanie w Klubie Kontrast unosił się zapach pysznej zimowej herbaty, którą specjalnie na tę okazję przygotowała kierownik Impresariatu – Magdalena Franaszek-Niewiadomska. Każdy z gości otrzymał też tradycyjną kartkę walentynkową, w starym dobrym stylu - z fragmentami wierszy K.I. Gałczyńskiego.

Iza Strzelecka

Galeria zdjęć znajduje się pod linkiem.

A A A
24.02.2020
godz.08:13
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt