przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
244610 odwiedzin
Twój pomysł na lekcję o Mazowszu

Jak uczyć młodzież o regionie? Sposobów na poznawanie Mazowsza jest wiele, ale podstawą ciekawych lekcji jest zawsze dobry scenariusz. Samorząd Mazowsza ogłosił właśnie IV edycję „Lekcji o Mazowszu”. W tym roku tematem przewodnim są lata 20. XX w. Nabór propozycji potrwa do 23 kwietnia.

Samorząd Mazowsza we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli zorganizował konkurs „Lekcje o Mazowszu”. Zadaniem uczestników jest stworzenie ciekawego scenariusza lekcji szkolnej opowiadającej o latach 20. XX w na Mazowszu.

Co się wtedy wydarzyło w polityce, gospodarce i kulturze? Jak wyglądało życie codzienne mieszkańców wsi i miast oraz co zostało z tamtych lat, a co bezpowrotnie przeminęło? Odpowiedzią na te pytania mają być właśnie scenariusze zajęć lekcyjnych przygotowane przez pedagogów z całego regionu - zachęca Marta Milewska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego.

Konkurs skierowany jest do nauczycieli i osób związanych z instytucjami oświatowymi i kulturowymi na terenie województwa mazowieckiego. Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych - scenariusze dla uczniów w wieku 7-9, 10-14 i 15-18 lat. Przy wyborze najlepszego programu zajęć jury weźmie pod uwagę innowacyjność w doborze treści, środków dydaktycznych i metod, a także sposób prezentacji.

Najlepsze prace zostaną opublikowane w formie książki. Co więcej w każdej kategorii przewidziano także nagrody pieniężne - I miejsce 2,5 tys. zł, II miejsce 1,5 tys. zł, III miejsce 1 tys. zł, a autorzy wyróżnionych scenariuszy otrzymają po 500 zł.

Scenariusz zajęć wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy przesłać na adres: iwona.moczydlowska@mscdn.edu.pl. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu, który można znaleźć na stronie: https://www.mazovia.pl/kultura-i-turystyka/marketing-terytorialny/lekcje-o-mazowszu/art,12,iv-edycja-konkursu-lekcje-o-mazowszu.html. (opr. sos)

A A A
01.03.2020
godz.10:34
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt