przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
268999 odwiedzin
Podsumowali rok pracy

W sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie odbyła się odprawa roczna. Na spotkaniu z przedstawicielami jednostek samorządowych, straży pożarnej i prokuratury, podsumowano ubiegłoroczne działania i wyniki osiągnięte przez sochaczewskich policjantów.

W odprawie wzięli udział Komendant Powiatowy Policji insp. Michał Safjański i jego zastępca podinsp. Marek Jabłoński, starosta Jolanta Gonta wraz z wicestarostą Tadeuszem Głuchowskim, burmistrz   Piotr   Osiecki, wójtowie i przedstawiciele gmin z powiatu sochaczewskiego, Prokurator Rejonowy Małgorzata Borek, komendanci Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Piotr Piątkowski i st. bryg. Mirosław Gorzki, a także kadra kierownicza, funkcjonariusze i pracownicy sochaczewskiej komendy oraz podległych posterunków.

Podczas spotkania komendant Safjański omówił stan bezpieczeństwa na terenie powiatu sochaczewskiego, w tym osiągnięte wyniki, ale też problemy z jakimi spotykają się policjanci w codziennej służbie. Podziękował przedstawicielom jednostek samorządowych, prokuratury i straży pożarnej za bardzo dobrą współpracę.

Szef sochaczewskich policjantów wręczył również dyplomy gratulacyjne dzielnicowym, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w konkursie na Najpopularniejszego Dzielnicowego 2019 roku. Pierwsze miejsce w plebiscycie zajęła sierż. Anna Opęchowska-Ciak z Posterunku Policji w Teresinie. Drugie miejsce należy do asp. szt. Tomasza Kubiaka z Posterunku Policji w Iłowie. Na ręce kierownika Rewiru Dzielnicowych asp. szt. Justyny Citko złożono list gratulacyjny dla mł. asp. Tomasza Krajzy za zajęcie 3. miejsca w konkursie.

Po ocenie stanu bezpieczeństwa głos zabrała starosta Jolanta Gonta, która podziękowała komendantom   i   funkcjonariuszom za kolejny rok ciężkiej pracy, bardzo dobrą wykrywalność i działania realizowane wspólnie z samorządami. Podziękowała również za prowadzone działania profilaktyczne i zwróciła uwagę na problem kierowców jeżdżących z nadmierną   prędkością,   a także konieczności wyciągania konsekwencji wobec nich.

Prokurator   Rejonowy w Sochaczewie Małgorzata Borek podziękowała policjantom za ogrom wytężonej pracy. Zastępca wójta gminy Teresin Marek Jaworski, który również podziękował za dobrą współpracę, pogratulował bardzo dobrych wyników.

Na koniec odprawy zabrał głos Łukasz Kuciński, rysownik, autor komiksu profilaktycznego pn. „Sierżant Socho” nad którym pracował razem z sochaczewskimi policjantami. W publikacji wydanej przez Urząd Miasta Sochaczew zawarto zagrożenia „z sochaczewskiego podwórka”, czyli te, na które najczęściej narażone są dzieci i młodzież.

Rysunkowy sierżant Michał Socho na 60 kolorowych stronach wskazuje niebezpieczne zachowania i radzi, jak należy ich unikać lub jak zachować się w danej sytuacji. W komiksie poruszono takie zagadnienia jak bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bezpieczeństwo w szkole i w domu,   cyberprzestępczość, zagrożenia związane z narkotykami i alkoholem. Na końcu komiksu znajduje się również gra dla całej rodziny pn. „Bezpiecznie do szkoły” oraz rysunkowa wersja miejsc, które warto zwiedzić będąc w Sochaczewie.

KPP w Sochaczewie

A A A
02.03.2020
godz.15:53
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt