przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
268995 odwiedzin
Nadal szkolą chętnych

Trwający w Sochaczewie projekt pt. „Latarnicy2020.pl” edukuje cyfrowo osoby w wieku 44-64 lata oraz powyżej 65 roku życia. Udział w nim jest bezpłatny, a o tematyce zajęć decydują sami kursanci. 6 marca rusza kolejna edycja projektu.

Zajęcia odbywają się w sali konferencyjnej urzędu miasta na pierwszym piętrze. W ich trakcie prowadzący szkolenia szczególny nacisk kładą na e-usługi publiczne oraz wykorzystanie internetu do powiększania swoich kompetencji cyfrowych. Z pomocą prowadzących szkolenia - tytułowych latarników można się wiele nauczyć o bezpieczeństwie w sieci, bankowości internetowej, wyszukiwaniu informacji, poczcie elektronicznej.

- Tak naprawdę zakres tematów jest nieskończony, wszystko zależy od posiadanych umiejętności i oczekiwań kursantów - zachęca sochaczewski latarnik, Justyna Kijoch i przytacza historie osób, które żałowały, że nie mogą uczestniczyć w kolejnej edycji.

- Zgłosił się do nas pan, który dostał laptopa i chciał się nauczyć podstaw jego obsługi. Po etapie zniechęcenia, namówiony przeze mnie, żeby jeszcze spróbował, żałował później, że zajęcia tak szybko się skończyły - opowiada Justyna Kijoch.

Każde szkolenie przewiduje sześć dwugodzinnych spotkań w uzgodnionych z kursantami terminach. Ponieważ projekt przewiduje edukację jak największej grupy osób, chętni mogą brać udział tylko w jednej edycji. Najbliższa rozpocznie się 6 marca. Trwa przyjmowanie zgłoszeń.

Więcej informacji na temat   „Latarników2020.pl’ udziela i zapisy przyjmuje Justyna Kijoch, opiekun projektu na terenie Sochaczewa, pod numerem telefonu 605-888-678.

Projekt „Latarnicy” realizuje Mazowieckie Stowarzyszenie Gmin na Rzecz rozwoju Społeczeństwa informacyjnego we współpracy ze Stowarzyszeniem „Miasta w Internecie”.

Jolanta Sosnowska

A A A
02.03.2020
godz.15:38
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt