przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240900 odwiedzin
Karnawałowy koncert w PSM

 

W piątek 7 lutego uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Sochaczewie zaprosili na Koncert Muzyki Kameralnej. Wydarzenie ściągnęło tłumy, a wykonawcy pokazali się z bardzo dobrej strony.
 
Na widowni zasiedli m.in. burmistrz Piotr Osiecki, zastępca przewodniczącego rady miasta Arkadiusz Karaś, naczelnik wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Joanna Niewiadomska-Kocik. Sala koncertowa wypełniona była do ostatniego miejsca.
 
Wykonawcy zaprezentowali takie utwory jak Suita staropolska, "Notturno, "Duet kwiatów", Tango "Por una cabeza", czy Danse macabre. Ale głównym wydarzeniem wieczoru było wykonanie "Karnawału zwierząt" Camille'a Saint-Saens'a. Młodzi wykonawcy znakomicie podźwignęli niełatwy temat. Znakomite było szczególnie wykonanie, ostatniej ze składających się na koncert 14 miniatur, Finału.
 
Wykonawców przygotował Krzysztof Bzówka.
 
Jak podkreśliła dyrektor PSM Anna Wróblewska, znakomite wykonanie koncertu wzbudziło u niej wzruszenie i dumę. Zapowiedziała też, że wydarzenia tego typu odbywać się będą cyklicznie.
 
Publiczność nie chciała wypuścić muzyków bez bisu, co sygnalizowała długimi oklaskami na stojąco. Dzięki temu jeszcze raz usłyszeliśmy świetne wykonanie Finału. (seb)

 

A A A
08.02.2020
godz.12:53
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt