przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
239475 odwiedzin
Mazowsze smakołyków

Ruszyła XIII edycja konkursu o Laur Marszałka Mazowsza za najlepsze potrawy regionalne. Dotychczas laur zdobyło 180 potraw, a ponad 50 wyróżniono. Zgłoszenia do tegorocznej edycji można nadsyłać do 29 lutego. Na tę ekskluzywną listę trafiły także sochaczewskie wyroby firmowane przez cukiernię i piekarnię Gzik oraz piekarnię Kaczmarek.

Jak informuje biuro prasowe marszałka, w 12 dotychczasowych edycjach zgłoszono ponad 1300 produktów. To pokazuje, jak dużą popularnością wśród mazowieckich producentów cieszy się konkurs. Dla uczestników to doskonała okazja do zaprezentowania swojego talentu kulinarnego i podzielenia się owocami swojej pracy z innymi. Jest to także sposób na promowanie bogactwa kuchni mazowieckiej. 

Konkurs o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego dla mazowieckich producentów żywności za najlepszy produkt roku 2019 skierowany jest zarówno do firm komercyjnych, jak i do podmiotów czy organizacji zajmujących się wytwarzaniem żywności na mniejszą skalę. Dlatego mogą w nim wziąć udział również koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, gospodarstwa agroturystyczne, gospodarstwa ekologiczne, osoby fizyczne. Ważne, by uczestnicy mogli udokumentować swoją działalność posiadanymi   certyfikatami, dyplomami,   zaświadczeniami lub innymi dokumentami np. potwierdzającymi prezentację produktu na targach, wystawach, imprezach lokalnych i regionalnych.

Zgłoszony produkt powinien być powtarzalny, aby można go było promować przy różnych okazjach. Powinien wyróżniać się wysoką jakością produkcji, oryginalnością i innowacyjnością w podejściu do żywności i przetwórstwa.

Uczestnicy będą rywalizować w ośmiu kategoriach: wyroby piekarnicze, cukiernicze, przetwory mięsne (produkty pochodzenia zwierzęcego), ryby i przetwory rybne, przetwory owocowe i warzywne (produkty pochodzenia roślinnego), produkty mleczarskie, miody, napoje. Zgłoszenia do konkursu należy składać do 29 lutego br.

Wypełniony formularz należy przesłać na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, ul. Skoczylasa 4, 03-469 Warszawa bądź pocztą elektroniczną na adres: wydzialrolnictwa@mazovia.pl. Wszystkie dokumenty konkursowe dostępne są na stronie www.mazovia.pl w zakładce Konkursy/Szkolenia.

A A A
30.01.2020
godz.08:16
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt