przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
239444 odwiedzin
Sprawka i Wypych na swingowo

Pierwszy w tym roku muzyczny wieczór w Klubie Kontrast upłynął w swingowych rytmach. Na scenie w świetnym stylu zaprezentował się duet - Justyna Sprawka (wokal) i Leszek Wypych (gitara). W repertuarze koncertu znalazły się znane standardy jazzowe oraz piosenki świąteczne. Wszystko to w ciekawym, swingowym wydaniu.

Duet zaprosił do udziału w koncercie swoich przyjaciół. Na perkusji zagrał dobrze znany „kontrastowiczom” Gamid Ibadullayev, na kontrabasie Jakub Gawrych, który zagrał w Sochaczewie po raz pierwszy, ale pewnie nie ostatni. Wszyscy artyści, którzy zaprezentowali się tego wieczoru na scenie to doświadczeni, aktywni muzycy. Choć w tym składzie wystąpili po raz pierwszy, można było odnieść wrażenie, że mają za sobą dziesiątki wspólnych koncertów.

W pierwszej części było spokojnie, momentami melancholijnie. Justyna Sprawka zachwycała swoim głosem, do którego idealnie pasowały gitarowe brzmienia w wykonaniu Leszka Wypycha. Duet w zaaranżowanych na swingowo melodiach wypadł znakomicie. W drugim secie artyści zaserwowali publiczności mocniejsze uderzenie. Swing momentami przechodził w rockowe dźwięki, w których idealnie odnalazła się wokalistka. Każdy z instrumentalistów też miał swoje „5 minut” na scenie. Poszczególne solówki nagradzane były brawami. Muzykę uzupełniał niewymuszony, naturalny dialog L. Wypycha z publicznością.

Całość zachwyciła gości Kontrastu, którzy wypełnili tego wieczoru salę klubową do ostatniego miejsca. Publiczność żywo reagowała na melodyjne aranżacje znanych wszystkim przebojów. Bisy na klubowej scenie w Sochaczewskim Centrum Kultury to już tradycja, której i tym razem stało się zadość. Muzyczny wieczór zakończył się świetnie wykonanym utworem „Summertime”.

Iza Strzelecka

Galeria zdjęć z tego wydarzenia znajduje się pod linkiem

A A A
01.02.2020
godz.13:41
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt