przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240391 odwiedzin
Ukazał się Rocznik Sochaczewski

Jego premierę Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą zaplanowało na niedzielę 9 lutego na godz. 15.00. Tym razem, dzięki wparciu Urzędu Miasta, czytelnicy otrzymają wersję pełnokolorową na ekskluzywnym, kredowym papierze.

Na 100 stronach rocznika znajdziemy relacje z ważniejszych wydarzeń historycznych, jakie miały miejsce w naszym mieście w 2019 roku, m.in. z uroczystego pogrzebu majora Feliksa Kozubowskiego, rekonstrukcji „Bzura 1939” czy wykopalisk na podzamczu.

Wydawnictwo zawiera także wspomnienia, wywiady i obszerne artykuły przybliżające historię Sochaczewa oraz okolic. Przypomnimy sobie czasy, kiedy Boryszew był typowo przemysłową dzielnicą, poznamy fortyfikacje z czasów II wojny i zapomnianych sochaczewskich fotografów.

Do współpracy muzeum zaprosiło historyków zajmujących się dziejami regionu, publicystów lokalnych gazet „Ziemi Sochaczewskiej” i „Expressu Sochaczewskiego”, Fundację Ochrony Zabytków Mazowsza, Projekt Sochaczewskie Fortyfikacje i StarySochaczew.

Twórcy rocznika zachęcają: „Pokażemy po raz pierwszy moc niepublikowanego materiału i zdjęć - zarówno ze zbiorów muzealnych, jak i kolekcji prywatnych”.

Cena egzemplarza to 25 zł. Można go będzie nabyć podczas premiery 9 lutego lub później w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. (sos)

A A A
29.01.2020
godz.12:49
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt