przejdź do Sochaczew.pl
184843 odwiedzin
Wchodzą na 15 Sierpnia

W ubiegłym roku ratusz otrzymał dofinansowanie do remontu ul. 15 Sierpnia na odcinku do Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. F. Chopina do skrzyżowania z ul. Broniewskiego. Przetarg na wykonanie prac wygrała firma Trakt z Kutna, której 27 stycznia przekazano plac budowy. Plan zakłada przebudowę drogi, ułożenie chodników, budowę dwustronnej ścieżki rowerowej, kanalizacji deszczowej na całej długości oraz przebudowę czterech skrzyżowań. Wchodząc na 15 Sierpnia Trakt zacznie od budowy kolektora z wylotem do Bzury na terenie ZSO oraz wylotu deszczówki, który powstanie w połowie odcinka między kościołem a liceum. Jak powiedział nam Marek Andziak, prowadzący inwestycję z ramienia Traktu, nie spowoduje to utrudnień w ruchu pojazdów.

- Obecnie czekamy na zatwierdzenie tymczasowej organizacji ruchu. Kiedy tylko to nastąpi ruszymy z pracami. Postaramy się oczywiście, by były one jak najmniej uciążliwe dla kierowców – zapewnia Marek Andziak.

Wartość robót w 15 Sierpnia oszacowano na prawie 3,9 mln zł. Rząd wyłoży 2,7 mln, a wkład własny miasta wyniesie prawie 1,2 mln. Inwestycja ma być gotowa do końca sierpnia.

W styczniu ratusz ogłosił przetarg na opracowanie projektu przebudowy oświetlenia w ul. 15 Sierpnia (od ul. Traugutta do ul. Łuszczewskich) wraz z przebudową oświetlenia w ul. Pionierów. Dokumentacja ma być gotowa do 30 kwietnia. Zadanie obejmuje wykonanie projektu, uzyskanie wszelkich uzgodnień do pozwolenia na budowę, oraz opracowanie przedmiarów i kosztorysów. Zapytanie ofertowe wysłano do czterech firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyło miastu przedsiębiorstwo Millsen z Sochaczewa (24 tys. zł).

A A A
31.01.2020
godz.15:56
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość