przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
244611 odwiedzin
Święta z „Paczką”

Na kilka dni przed nadejściem Bożego Narodzenia zakończyliśmy charytatywną akcję „Paczka do paczki”. Dzieci w trzech ogniskach wychowawczych TPD oraz świetlicy „Kleks” otrzymały gwiazdkowe prezenty, we wszystkich odbyły się uroczyste spotkania wigilijne z opłatkiem, jasełkami i św. Mikołajem.

Naszą redakcyjną akcję „Paczka do paczki” zakończyliśmy w piątek 20 grudnia, kiedy to odbyły się dwie ostatnie wigilie. Ich znak rozpoznawczy to pięknie nakryte stoły zastawione postnymi potrawami, dzieciaki z przejęciem prezentujące bożonarodzeniowe programy i z niepewnością oczekujące, co przyniesie św. Mikołaj. Życzenia, wspólna wieczerza, kolędy.

Taka jest idea naszej akcji. Wspólnie z pedagogami pracującymi w świetlicach dajemy dzieciom szansę na spędzenie tego jedynego w roku wieczoru zgodnie z tradycją, chcemy je uczyć, jak powinien on wyglądać, ile wymaga przygotowań, ale też ile daje radości. Mamy nadzieję, że w przyszłości przeniosą tę wiedzę do własnych domów.

Oszczędne gospodarowanie zebranymi funduszami w wysokości ponad 6 tys. zł sprawia, że pieniędzy wystarczy jeszcze na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu podopiecznych TPD do Serocka nad Zalewem Zegrzyńskim. Znajduje się tam ośrodek wypoczynkowo-edukacyjny TPD, do którego dzieciaki uwielbiają jeździć. Podarowane pieniądze sprawią, że z wyjazdu skorzysta więcej osób.

Na oszczędności w przygotowaniu paczek wpłynęła pomoc rzeczowa, jaką otrzymaliśmy od Państwa. Najpierw odbyła się zbiórka produktów spożywczych w sklepach Lux prowadzonych przez PSS „Społem”. Tradycyjnie   najhojniejsi okazali się klienci sklepu przy skrzyżowaniu ulic Pokoju i Żeromskiego. Dziękujemy zarówno darczyńcom, jak i prezesowi „Społem” Józefowi Chocianowi za propozycję przeprowadzenia zbiórki w sieci sklepów PSS.

Darami w postaci zabawek, książek, przyborów szkolnych, kosmetyków wsparli nas również: Tomasz Jankowski - zestawami samochodowych torów wyścigowych dla każdej ze świetlic, Marta i Michał Zarzyńscy oraz kino Odeon, Dorota Walicka z księgarni YOGI a także uczniowie szkoły językowej Early Stage. Jej szefowa - Natalia Łażewska oraz dzieci wraz i rodzicami przygotowali kilka bogatych paczek, które osobiście dostarczyli do redakcji.

Finansowo wsparli nas stali darczyńcy akcji: niezawodna Barbara Komorowska - prezes Bakoma SA, Helena i Dawid Cendeccy z firmy transportowej Promex, malarka i Sochaczewianka Roku 2015 Barbara Jachimowicz, Grażyna i Krzysztof Rostkowscy - właściciele sklepu i zakładu jubilerskiego Goldmar, Hanna i Marek Rybiccy, Żaneta Czyżniewska, notariusz Jolanta Demczyszyn-Stachowska, Sebastian Stępień oraz nowi przyjaciele naszej akcji - Gabriela Przygoda i Jan Nóżyński.

Wszystkim   Państwu dziękujemy za wsparcie, ciepłe słowa, odruchy serca. Jesteśmy także wdzięczni za to, że nie słyszeliśmy na każdym kroku o 500+, które, zdaniem wielu osób, zaspokaja potrzeby rodzin. My również uważamy, że to duże wsparcie, pod warunkiem, że jest wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem, a więc na potrzeby dzieci.

Naszym   darczyńcom składamy najlepsze życzenia noworoczne, aby dobro przekazywane innym wracało do nich zwielokrotnione, a sobie życzymy, abyśmy spotkali się przy okazji kolejnych akcji charytatywnych.

Jolanta Śmielak-Sosnowska
jolanta.sosnowska@sochaczew.pl

A A A
02.01.2020
godz.08:39
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt