przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
244728 odwiedzin
„Wiatr w żagle” z WOŚP

12 stycznia odbędzie się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sochaczew i powiat sochaczewski także zagrają – jak co roku kameralnie, ale bardzo serdecznie. Nasze finały mają swój własny styl, corocznie przynoszący wspaniałe efekty w postaci pełnych puszek i poczucia wspólnoty, jakiego nie doświadcza się żadnego innego dnia.

Tegoroczna akcja odbędzie się pod hasłem „Wiatr w żagle”, a pieniądze zostaną przeznaczone na dziecięcą medycynę zabiegową. Sochaczewski sztab jak zawsze mieści się w siedzibie Hufca ZHP przy ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego i pracuje już od kilku miesięcy. Na ulice Sochaczewa i okolicznych miejscowości wyjdzie 300 wolontariuszy zaopatrzonych w puszki i identyfikatory. Zbiórka odbywać się będzie od rana do zmierzchu, czyli do około godziny 16.00.

Oczywiście sochaczewski finał to nie tylko kwesta na ulicach, ale i spotkania. Jak co roku na Plac Kościuszki na dania z motogrilla zapraszają motocykliści z Boruta MC. W tym samym miejscu spotkać będzie można ukochane samochody Polaków, czyli maluchy – za wrzutkę do puszki swoimi pojazdami będą wozić chętnych członkowie grupy „Sochaczewskie Fiaty 126p.”.  A jeśli komuś nadal będzie mało motoryzacyjnych wrażeń, to będzie mógł skorzystać z symulatora jazdy pociągiem i poczuć się jak prawdziwy maszynista. Te wszystkie atrakcje na Placu Kościuszki od godziny 11.00 – zapraszamy.

WOŚP to również muzyka – i nie zabraknie jej 12 stycznia w Sochaczewie. W Łoskot Cafe o 19.00 rozpocznie się koncert zespołu No Days Off, po którym organizatorzy planują karaoke party, tak, aby każdy mógł w tym szczególnym dniu wyśpiewać to, co mu w duszy gra. W przerwach odbędą się licytacje interesujących gadżetów.

Jak zawsze przebieg finału relacjonować będzie Radio Sochaczew w swoim studiu otwartym, które odwiedzać będą wolontariusze i członkowie sztabu, aby opowiadać o tym, co działo się, dzieje w tej chwili lub dziać dopiero będzie – bo przecież finał WOŚP to nie tylko zbiórka, ale i liczne imprezy w szkołach i placówkach kultury, które trwają niemal do końca miesiąca. Na antenie radia odbędą się licytacje bardzo wielu gadżetów – w tym najważniejszego, czyli złotego serduszka, kolejny już raz trafiającego do naszego miasta. To duże wyróżnienie, bo serduszek jest sto, a tylko dziesięć przeznaczonych jest do licytacji przez sztaby. Portal e-sochaczew.pl już od soboty prowadzić będzie internetowe aukcje na rzecz WOŚP, obecnie trwa zbiórka fantów przeznaczanych na ten cel.

Oprócz stałych „orkiestrowiczów”, wspierających WOŚP od lat, co roku pojawiają się nowi – w tym roku to Ścianka Wspinaczkowa „Lonża” z ulicy Spartańskiej, która część dochodu z wejść w dniu finału przeznacza na rzecz Orkiestry.

Przypomnijmy – podczas ubiegłorocznego finału powiat sochaczewski zebrał imponującą kwotę 251 484, 54 zł. Jaka będzie tegoroczna – okaże się już niebawem. Jak jednak zawsze podkreśla szef sochaczewskiego sztabu, Krzysztof Wasilewski, nie chodzi o bicie rekordów, tylko o zbieranie pieniędzy na medycynę dziecięcą i o to, byśmy tego dnia po prostu byli razem. Czego wszystkim mieszkańcom powiatu życzymy – nie tylko 12 stycznia.

Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej www.zhpsochaczew.pl oraz polubienia profilu na Facebooku www.facebook.com/Sztab.WOSP.ZHP.Sochaczew co pozwoli być na bieżąco z jego działaniami.

A A A
09.01.2020
godz.08:31
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt