przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
268999 odwiedzin
Święta z „Paczką”

Na kilka dni przed nadejściem Bożego Narodzenia zakończyliśmy charytatywną akcję „Paczka do paczki”. Dzieci w trzech ogniskach wychowawczych TPD oraz świetlicy „Kleks” otrzymały gwiazdkowe prezenty, we wszystkich odbyły się uroczyste spotkania wigilijne z opłatkiem, jasełkami i św. Mikołajem.

Naszą redakcyjną akcję „Paczka do paczki” zakończyliśmy w piątek 20 grudnia, kiedy to odbyły się dwie ostatnie wigilie. Ich znak rozpoznawczy to pięknie nakryte stoły zastawione postnymi potrawami, dzieciaki z przejęciem prezentujące bożonarodzeniowe programy i z niepewnością oczekujące, co przyniesie św. Mikołaj. Życzenia, wspólna wieczerza, kolędy.

Taka jest idea naszej akcji. Wspólnie z pedagogami pracującymi w świetlicach dajemy dzieciom szansę na spędzenie tego jedynego w roku wieczoru zgodnie z tradycją, chcemy je uczyć, jak powinien on wyglądać, ile wymaga przygotować, ale też ile daje radości. Mamy nadzieję, że w przyszłości przeniosą tę wiedzę do własnych domów.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie, ciepłe słowa, odruchy serca. Jesteśmy także wdzięczni za to, że nie słyszeliśmy na każdym kroku o 500+, które zdaniem wielu osób zaspokaja potrzeby rodzin. My również uważamy, że to duże wsparcie, pod warunkiem, że jest wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem, a więc na potrzeby dzieci.

Wszystkim Państwu życzymy radosnych, obfitych, rodzinnych świąt. Możecie mieć satysfakcję, że dzięki wam, inni też ich zakosztują.

Jolanta Sosnowska

Więcej o naszej akcji w najbliższym wydaniu „Ziemi Sochaczewskiej”a

A A A
23.12.2019
godz.12:02
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt