przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245162 odwiedzin
Nie dogadali się

Mogło skończyć się tylko na mandacie i punktach karnych, jednak 40-letniego mieszkańca Sochaczewa wyraźnie poniosła wyobraźnia. Próbował wręczyć policjantom łapówkę za odstąpienie od czynności służbowych.

Policjanci ruchu drogowego 10 listopada kontrolowali prędkość na ul. Warszawskiej, tuż przy zjeździe z drogi krajowej nr 92. Niedługo przed godziną 9:00 zauważyli Chevroleta Camaro poruszającego się zdecydowanie za szybko. Pomiar wskazał 95 km/h w obszarze zabudowanym.

Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli. Poinformowali o popełnionym wykroczeniu i jego konsekwencjach - mandacie i punktach karnych.

Kierowcy chevroleta najwyraźniej bardzo zależało na zachowaniu puli punktów. Podał policjantom dowód rejestracyjny w który włożył banknoty i zaproponował, że mogą się "dogadać".

W tym momencie został zatrzymany i doprowadzony do sochaczewskiej komendy. W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie usłyszał zarzuty usiłowania wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 8.

A A A
23.12.2019
godz.19:20
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt