przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240434 odwiedzin
Mistrzostwa Polski wracają do Socho

 

Po dwóch latach do Sochaczewa powraca finałowy turniej Mistrzostw Polski Seniorów w Rugby „7”. Turniej w olimpijskiej odmianie rugby zostanie rozegrany w sobotę 18. sierpnia ma sochaczewskiej Maracanie.
Awans do turnieju finałowego wywalczyło 12 drużyn. Grupę południową wygrała drużyna Budowlanych Łódź, która w  finale zwyciężyła Orkan Sochaczew 33:12, kolejne miejsca dające awans do finałów zajęły zespoły Posnanii Poznań, AZS AWF Katowice, AZS AWF Warszawa i Włókniarza Zgierz. Na północy niespodzianka. Mistrzowie Polski Lechia Gdańsk przegrała z Czarnymi Pruszcz Gdański 12:17. Poza wymienionymi z tej grupy awansowały:  AZS AWFiS Gdańsk, RK Unisław, Ogniwo Sopot oraz Kosmaz Koszalin.
Drużyna Orkana prowadzona przez grającego trenera Bogdana Wróbla, po zakończeniu rozgrywek ligowych, ostro wzięła się do przygotowań do gry w siódemkach. Nasi rugbiści rozegrali test mecz z akademicką reprezentacją Polski przygotowującą się do Mistrzostw Świata, w których zajęła 7 miejsce. Barw Polski broniło dwóch rugbistów Orkana – Tomasz Gasik i Emil Kowalewski. Pod koniec lipca nasza siódemka wygrała w Nowym Sączu turniej finałowy Polskiej Ligi Rugby 7. Tydzień później (4.08) Orkan walczył w Sopocie w XX turnieju Hodura Cup. Z dziesięciu drużyn, które zagrały w Sopocie, połowa zagra w Sochaczewie. W eliminacjach Orkan wygrał z Arką Gdynia 19:14 i Czarnymi Pruszcz Gd. 21:14 oraz zremisował z AZS AWFiS Gdańsk 14:14. W półfinale nie dał szans gospodarzom Ogniwu Sopot pewnie wygrywając 26:0. W finale sochaczewianie prowadzili 19:12. Niestety w końcówce stracili dwa przyłożenia i tym samym przegrali 19:22. Nasza drużyna mocno wierzy w skuteczny, zwycięski rewanż w Sochaczewie. Na który serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków rugby. Liczymy na ciekawe widowisko i głośny doping na trybunach! Warto zobaczyć w akcji naszych rugbistów.

Edward Hodura – wychowawca i trener ponad setki reprezentantów Polski w różnych kategoriach wiekowych, do najwybitniejszych można zaliczyć jego synów Jarosława i Sylwestra.

(et)

A A A
07.08.2012
godz.21:44
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt