przejdź do Sochaczew.pl
205339 odwiedzin
Mistrzowska końcówka roku

Ostatnie miesiące 2019 roku dla Sochaczewskiego Centrum Kultury okazały się bardzo udane. Pod koniec listopada na Mistrzostwach Świata Seniorów w Szachach w Rumunii nasz kraj (i Sochaczew) reprezentował Stanisław Osiecki - prowadzący zajęcia szachowe w Sekcji Edukacji i Klubu Nauczyciela SCK). Sochaczewianin uplasował się na bardzo dobrej 10 pozycji w grze błyskawicznej. Grudzień należał natomiast do tancerzy „Abstraktu”, prowadzonego przez Monikę Osiecką-Jaworską. Kasia Ciurzyńska i Szymon Stachlewski wystąpili na Gali Mistrzów Tańca w Ossie.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata Seniorów w Szachach odbyły się pod koniec listopada w Bukareszcie. W międzynarodowym turnieju wzięli udział najlepsi szachiści świata, w tym Stanisław Osiecki. Polskę reprezentowało trzech zawodników, spośród których to sochaczewianin wypadł najlepiej. Łącznie rozegrał siedem partii (trzy wygrane, jedna przegrana i trzy remisy), co pozwoliło mu zająć 10 miejsce w grze błyskawicznej.

- To najlepszy turniej szachowy w moim sportowym życiu. Dwie z partii, które rozegrałem transmitowane były na cały świat – mówi Stanisław Osiecki. – Patrząc na flagę Polski czułem dumę i wielkie wzruszenie.

Zachęcając dzieci do gry w szachy na zajęciach, które prowadzi w Sekcji Edukacji i Klubu Nauczyciela Sochaczewskiego Centrum Kultury, zawsze podkreśla, że bardzo ważna jest wola walki, pewność siebie i opanowanie. Dodatkowo, jak w każdym sporcie, to trening czyni mistrza. Stanisław Osiecki swoją przygodę z szachami zaczął w wieku 7 lat. Przygoda ta szybko zamieniła się w pasję życia, która trwa do dzisiaj i przynosi sukcesy. Po pięknym wyniku, który osiągnął na tegorocznych mistrzostwach w Bukareszcie, czas na kolejne wyzwania. W 2020 roku Stanisław Osiecki weźmie udział w szachowych  mistrzostwach świata w Soczi.

Kasia Ciurzyńska i Szymon Stachlewski z Zespołu Tanecznego „Abstrakt”, mimo młodego wieku, również mają wiele sukcesów na koncie. Już po raz drugi reprezentowali Sochaczew na Gali Mistrzów Tańca. Warunkiem wystąpienia na gali jest tytuł mistrza Polski w swojej kategorii seniorskiej. Kasia i Szymon zdobyli ten tytuł w duecie disco dance. Kolejnym etapem kwalifikacyjnym było uzyskanie jak największego poparcia w głosowaniu sms-owym. Tancerzom udało się uzyskać blisko 1200 głosów, dzięki czemu zostali finalistami mistrzowskiej gali, która odbyła się na początku grudnia w Ossie.

Na Gali Mistrzów Tańca wszyscy finaliści uhonorowani zostali pucharami oraz nagrodami pieniężnymi, które wręczała między innymi, dobrze znana w środowisku tanecznym Iwona Pawlowicz. Uroczystość odbyła się w miłej, przyjaznej atmosferze. Nie dało się nie zauważyć wysokiej rangi i prestiżu wydarzenia. Na widowni tancerzom kibicowali trenerzy, najbliższa rodzina i przyjaciele. Wśród osób dopingujących tancerzy „Abstraktu” znalazł się m.in. zastępca burmistrza Sochaczewa Marek Fergiński.

Kasia i Szymon, wrócili do Sochaczewa wzbogaceni o doświadczenia i zdopingowani do dalszej pracy i treningów. W przyszłym roku na tancerzy czekają nowe, ambitne przedsięwzięcia.

Iza Strzelecka

A A A
23.12.2019
godz.08:21
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość