przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
281588 odwiedzin
Koncert wielkich serc

Prawie 30 tys. złotych to pierwszy bilans koncertu zorganizowanego przez społeczność Miejskiego Przedszkola nr 4 oraz jej przyjaciół dla Mikołaja Rokickiego. W sobotę 7 grudnia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji trwały występy muzyczne, licytacje, kiermasz, animacje dla dzieci - a wszystko to, by pomóc choremu na hiperinsulinizm chłopcu.

Jak powiedziała nam dyrektor MP nr 4 Monika Radwańska-Komosa, wylicytowano aż 50 przedmiotów, a 50 kolejnych czeka na licytacje, które ruszą najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu na facebookowej grupie „Okażmy serce”.

- Mikołaj to młodszy brat Kuby, który uczęszcza do naszego przedszkola. Nie mogliśmy pozostać obojętni na sytuację jego i jego bliskich. Zdecydowaliśmy, że w tym roku nie będziemy organizować tradycyjnych jasełek w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia. Dzięki wspaniałym rodzicom naszych maluchów odbył się sobotni koncert  - mówi Monika Radwańska-Komosa. - Jestem również bardzo wdzięczna za to, że mogliśmy nieodpłatnie skorzystać z hali przy ul. Kusocińskiego. Odwiedziło nas tyle osób, że na pewno nie zmieścilibyśmy się w innym obiekcie. Oprócz tych wszystkich, którzy pomogli nam rzeczowo i organizacyjnie, podziękowania należą się burmistrzowi Piotrowi Osieckiemu oraz staroście Jolancie Gonta, którzy objęli nasz koncert patronatem. Dodatkowo burmistrz sfinansował koszty nagłośnienia, dzięki czemu charytatywnie wystąpić mogły zespoły muzyczne.

Cały ten kolosalny wysiłek organizacyjny się opłacił. Koncert odwiedziły tłumy sochaczewian. Na gości czekały występy maluchów i zespołów muzycznych, takich jak No Days, Toledo, Exell czy Golden Night. Poza tym dzieci mogły porozmawiać z najprawdziwszym Świętym Mikołajem, skorzystać z wielu animacji, malowania buziek, wykonać eksperymenty naukowe, wziąć udział w warsztatach balonowych, spotkać się z postaciami z bajek - Myszką Minnie i bałwankiem Olafem, budować z gigantycznych klocków, kupić los na loterię z zabawkami, przejechać się jednym z Fiatów 126 p, których mini zlot odbył się pod halą ośrodka, czy zobaczyć pokaz strażacki. Atrakcji było naprawdę wiele, również dla starszych gości. Ci, oprócz muzyki na żywo, mogli skosztować z pysznych, domowych przysmaków oraz zaopatrzyć się na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Na towarzyszącym koncertowi kiermaszu pełno było ciast, słodkości, przetworów i dekoracji w bardzo przystępnych cenach. Jeżeli zaś ktoś dysponował nieco grubszym portfelem, mógł dołączyć do trwających przez całe popołudnie licytacji. Powalczyć można było tam o unikalne rękodzieło, książki, biżuterię czy gadżety. Za 1,2 tys. złotych wylicytowano voucher do marketu budowlanego, za 900 sprzedano piłkę drużyny Legia Warszawa.

- Zarówno mnie jak i Danielowi Janiakowi, z którym prowadziłam licytacje, serce rosło z każdą minutą - mówi Monika Radwańska-Komosa. - Wyjątkowo wzruszające było to, że już w trakcie imprezy osoby donosiły nam kolejne fanty. W końcu było ich tak wiele, że fizycznie nie było możliwości, by wylicytować je wszystkie. Stąd też licytacje wrócą na facebook. Dochód z ich sprzedaży przybliży nas do celu, jakim jest zdrowie Mikołaja.

Przypomnijmy,  że Mikołaj ma szansę na pełen powrót do zdrowia dzięki zabiegowi, którego podjęli się niemieccy lekarze. Dzisiejsze życie jego rodziny to ciągła walka o dziecko. W trzustce Mikołaja znajdują się ogniska zapalne, które produkują zabójcze ilości insuliny. Gdy insuliny jest zbyt dużo, dochodzi do hipoglikemii, która jest groźna dla życia. Aby ustabilizować poziom cukru, Mikołaj dostaje co 6 godzin zastrzyki podskórne. Ale to nie wszystko, już jako maleńkie dziecko musi utrzymywać dietę, która polega na jedzeniu co 3 godziny. Jego rodzice przyznają, że od dziewięciu miesięcy nie przespali ani jednej całej nocy. Budzą się i czuwają przy łóżeczku synka, wiedząc, że jeżeli poziom cukru zacznie się podnosić, może nie być dla niego ratunku.

Obecnie do pełnej sumy niezbędnej do przeprowadzenia operacji (ponad 300 tys. zł) brakuje jeszcze około 70 tys. zł. Każdego, kto chciałby wspomóc rodzinę choć drobnym datkiem, odsyłamy na stronę internetowej zbiórki opiekującej się chłopcem Fundacji Siepomaga https://www.siepomaga.pl/mikolaj-rokicki.

Agnieszka Poryszewska
agnieszka.poryszewska@sochaczew.pl

Pracownicy i społeczność Miejskiego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi serdecznie dziękują wszystkim sponsorom oraz osobom i instytucjom wspierającym organizację Świątecznego Koncertu  Charytatywnego na rzecz Mikołaja Rokickiego.

Swoją cegiełkę dołożyli: Urząd Miejski w Sochaczewie, Urząd Gminy Sochaczew, Gospodarstwo Agroturystyczne „Jeziorany”, Gram Sadeccy Sp.j., PHU Armar, Carrefour Sochaczew, Bakoma Sp. z o. o., Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu, „Mega Pac”, Gospodarstwo Sadownicze „Tęczowy Ogród”, Pizzeria „Da Grasso”, Pizzeria „Atmosfera”, Pizzeria „Rzym”, „Pajda” Obiady Domowe, Fundacja Ochrony Zabytów Mazowsza, Cukiernia Jeznach, Miód Malina, Wedel - Aleksandra Rączka, Piekarnia Czaplicki Dariusz, Daniel Janiak, zespoły muzyczne - Toledo, Na plus, E-mail, Agenci, Diamentic, No Days Off, Exell, Golden Eye, Kontrast, Junior Odkrywca, Hodowla rasowych królików M-152, Sochaczewskie Fiaty 126p - Paweł Piątek, OSP Nowa Sucha, OSP Kozłów Szlachecki, OSP Antoniew, OSP Orłów, Oliwia Rek i Julia Piluch, Przemysław i Justyna Dałkiewicz, Małgorzata Zduńczyk, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji UM Joanna Niewiadomska-Kocik, naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych UM Agata Kalińska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie Mieczysław Głuchowski, Renata Kubik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sochaczewie Marlena Kowalska i jej pomocnicy, Agnieszka Wachowska, Karolina Majszak, niezliczeni wolontariusze oraz ponad 100 firm i osób prywatnych, które przekazały dary na licytację.

A A A
19.12.2019
godz.12:14
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt