przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
244679 odwiedzin
Andrzejki zakończył z przytupem

Nie od dziś wiadomo, że alkohol jest złym doradcą. Przekonał się o tym 33-latek, któremu w sobotę 30 listopada nie chciało się wracać pieszo do domu po imprezie u kolegi. Dopuścił się czynu nie dość, że głupiego, to jeszcze zagrożonego długą odsiadką.

- W nocy z soboty na niedzielę dyżurny sochaczewskiej komendy odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Plecewicach - relacjonuje oficer prasowy sochaczewskiej komendy Agnieszka Dzik. - Policjanci, którzy pojechali na miejsce, zastali rozbite i porzucone volvo. Kierowca prawdopodobnie stracił panowanie nad autem, uderzył w znak drogowy i ogrodzenie posesji. Pojazd został odholowany na parking depozytowy.

Prawdziwe problemy zaczęły się w niedzielę rano. Właściciel rozbitego nocą volvo obudził się po zakrapianej imprezie i zauważył brak kluczyków. Wyjrzał przez okno, a tam nie było samochodu.

Jak ustaliła policja, właściciel volvo imprezował ze swoim 33-letnim kolegą. Kiedy mężczyźni się pożegnali, kolega najpierw ruszył na pieszo do domu. Po chwili stwierdził najwyraźniej, że nie ma ochoty na spacer. Wrócił, zabrał kluczyki, wsiadł do nie swojego auta i odjechał.

Wyjeżdżając z Plecewic stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wpadł do rowu, ściął znak drogowy i uszkodził ogrodzenie posesji. Na szczęście kierowca wyszedł z tego dramatycznie wyglądającego zdarzenia bez szwanku. I chyba ta pełna grozy sytuacja nie zrobiła na nim większego wrażenia, bo pozostawił rozbite auto kolegi i wrócił do domu pieszo.

Kilka godzin później do jego drzwi zapukała policja. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że nadal ma ponad 2,5 promila. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Naprawdę   poważnie zrobiło się w prokuraturze. Brawurowy   imprezowicz usłyszał zarzuty kradzieży pojazdu oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do popełnionych przestępstw. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Miło spędzone Andrzejki niestety nie pozostawią dobrych wspomnień. Zdecydowanie należało wybrać spacer.

A A A
16.12.2019
godz.08:21
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt