przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240906 odwiedzin
Nowy wątek w sprawie Huberta W.

Być może to jeden z pierwszych przypadków, gdy prokuratura wystąpiła o ujawnienie danych internauty, który na internetowych forach próbował ją oczernić.

Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie oczywiście nie po raz pierwszy korzysta z tej możliwości, występując do operatorów różnych portali o odtajnienie danych internautów. Do tej pory jednak chodziło najczęściej o różnego rodzaju oszustów. Tym razem sprawa dotyczy szeroko niedawno opisywanego zdarzenia pod dyskoteką w Rybnie, gdzie, podczas wykonywania manewru cofania samochodem, śmiertelnie potrącony został pilnujący parkingu.

Sprawa ta nabrała dużego rozgłosu, bo dotyczy syna znanego w Sochaczewie biznesmena. Nic zatem dziwnego, że na internecie toczą się na jej temat różne wymiany zdań. Szczególnie jeden z internautów wielokrotnie pisał, iż zna sprawę, bo był bezpośrednim świadkiem zdarzenia. Twierdził, że słyszał i widział wszystko, sugerując winę kierowcy. Jednak na policję czy do prokuratury się nie zgłosi, bo i tak wszystko zostanie wyciszone.

 - Jeśli się chwali, że widział wszystko i ma taką szeroką wiedzę, to postanowiłam z niej skorzystać i go przesłuchać. Albo niech przestanie wypisywać głupstwa, albo powie, co wie - powiedziała nam prokurator Beata Sobieraj-Skonieczna.

W międzyczasie obrońca podejrzanego wniósł do sądu zażalenie na zastosowane przez prokuraturę wobec jego klienta środki zapobiegawcze, a więc poręczenie majątkowe w kwocie 100 tys. złotych, zatrzymanie prawa jazdy, zakaz opuszczania kraju oraz dozór policyjny, czyli obowiązek stawiania się na komisariacie cztery razy w tygodniu.

Sąd jednak utrzymał w mocy środki zastosowane przez prokuraturę, z jednym wyjątkiem. Ograniczył jedynie częstotliwość dozoru policyjnego z czerech razy do jednego w tygodniu. Teraz czekamy na rewelacje, jakimi rzekomo dysponuje ów internauta. (bus)  

A A A
06.08.2012
godz.11:03
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt