przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307495 odwiedzin
Ponad 4 promile i jechała rowerem

Podczas wczorajszych działań NURD, policjanci z sochaczewskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 42 - latkę, która jechała rowerem bez oświetlenia i bez elementów odblaskowych. Po krótkiej rozmowie „wyczuli”, że brak jakichkolwiek świateł to nie jedyne przewinienie kobiety. Podczas badania stanu trzeźwości na urządzeniu zabrakło skali pomiarowej. W trosce o jej bezpieczeństwo funkcjonariusze odwieźli 42 – latkę do domu i przekazali pod opiekę członka rodziny.

 

Wczoraj policjanci z sochaczewskiej drogówki wzięli udział w ogólnopolskich działaniach pn. NURD. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego. To właśnie troską o zdrowie i życie kierowali się policjanci, zatrzymując do kontroli drogowej 42 – letnią rowerzystkę. Drobna kobieta była ubrana na ciemno i wieczorem jechała rowerem, który nie posiadał wymaganego oświetlenia. Rowerzystka nie miała również żadnego elementu odblaskowego, który mógłby poprawić jej widoczność na drodze.

Policjanci już po pierwszym zdaniu wypowiedzianym przez kobietę wiedzieli, że jest pijana. Gdy poddali ją badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, na urządzeniu zabrakło skali pomiarowej. Z tego wynika, że 42 – latka miała ponad 4 promile.

Mundurowi pomogli kobiecie wsiąść do radiowozu i odwieźli ją do domu, gdzie przekazano ją pod opiekę rodziny.

Policjanci sporządzili notatkę do wniosku o ukaranie. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi jej kara aresztu lub grzywny. Sąd może orzec wobec niej zakaz prowadzenia rowerów na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

A A A
06.12.2019
godz.09:43
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt